fbpx

Hubnutí do plavek – 3, 2, 1, teď!

autor: | 5. 3. 2022

Cože? Teď v březnu? Myslíte si, že na hubnutí do plavek je ještě spousta času? Naopak! Pokud jste ještě nezačala, nastartujte svojí letní proměnu teď. Počítejte s tím, že chcete-li zhubnout deset kilo, máte nejvyšší čas začít. Lépe řečeno – na jaře je skoro pozdě.

Jestli začnete v březnu, je možné do července shodit okolo 10 – 15 kilo tuku v případě, že skutečně dodržujete cvičební a stravovací režim. Čím později začnete, tím je cíl složitější a výsledky nejisté. Sama víte nejlíp, jak jste na tom s vůlí a občasným vybočením z režimu…

Nastavte si reálný cíl

Měl by být ambiciózní, ale dosažitelný. Pokud bude váš cíl přehnaně nedosažitelný, přestane vás motivovat spíš dřív než později.V průměru jsme schopny zhubnout ZDRAVÝM hubnutím ze začátku přibližně 1 kg za týden, později kolem cca 0,5 kg. Podle toho, kolik přebytečných kil byste ráda shodila, si můžete jednoduše spočítat kdy začít.

pexels jess loiterton 8650916 od Hubnutí do plavek - 3, 2, 1, teď!
Do plavek se začíná hubnout v lednu, protože pro trvalou změnu je potřeba nejméně 3, spíše však 6 měsíců snahy o trvalou životní změnu.

Čas na selfie!

Vyfoťte se! Tato fotka bude jenom pro vás, nikdo jiný ji neuvidí, pokud si to vy sama nebudete přát. Až se za pár týdnů na vaší fotku podíváte, uvidíte, co jste dokázala. Ne nadarmo se říká: ,,Nejlepší váha je zrcadlo.”

pexels andrea piacquadio 4376730 od Hubnutí do plavek - 3, 2, 1, teď!
Fotky před a po vás potěší a výsledek po-zimního hubnutí budete mít zdokumentovaný!

Vaše váha si vás neváží

Zadržování vody – pokud s dietou začínáte, váha vám může během prvních týdnů ukázat větší pokles. Bohužel, ne všechno je tuk. Během začátků programů na hubnutí se tělo zbavuje také hodně vody.

pexels mikhail nilov 8455865 od Hubnutí do plavek - 3, 2, 1, teď!
Hubnutí má smysl, když vám vaše váha již překáží a nemáte jiné zdravotní obtíže.

Svaly – svaly jsou těžší než tuk, takže se může stát, že se sice zbavujete tuku, ale tělo sílí, a tak se ručička na váze nehýbe. Nezoufejte, pokud dodržujete váš plán, jste na správné cestě.

Denní doba – vaše hmotnost může také kolísat +/- 1 kg v průběhu dne. Pokud si tedy zvolíte za cíl konkrétní číslo na váze, važte se maximálně jednou týdně ve stejný den a dobu. Například: každý pátek, hned po probuzení a toaletě, před snídaní, ve spodním prádle. Díky tomu budete mít přesnější výsledky měření.

,,Jsem v tom s vámi! Po Kubíkovi teď hubnu a jsem taky v Akci „Shazování zimních pneumatik“!

Barbora Makošová

Kalorický deficit ve všech pádech

Teď když už víte, KDY začít hubnout do plavek. Pojďme si říct, JAK.

Proto, abyste toho dosáhla, je zapotřebí dostat se do takzvaného kalorického deficitu. Jednoduše řečeno, více kalorií spálit než přijmout.

K úspěšnému hubnutí je potřeba skloubit dvě základní věci, a to stravu a pohyb. Jedno bez druhého nepřinese vysněné výsledky. Mějte na paměti, že v obou případech je potřeba chtít, ne muset. Nenuťte se do ničeho v jídle ani pohybu. Uvidíte, že jak správné a zdravé jídlo, tak i pohyb, během kterého pálíte kalorie, nemusí být jen utrpení.

pexels narda yescas 1566837 1000 od Hubnutí do plavek - 3, 2, 1, teď!
Klidně si dopřejte 1x týdně cheat-day, ale jinak dodržujte zdravou a vyváženou stravu.

Najděte si tu svou cestu a pamatujte, že aby vám plážová postava zůstala i v zimě, tak je důležité aby vás to bavilo 🙂 Budete svůj režim dodržovat dlouhodobě!

Kalorický deficit stačí udržovat mírný – žádné drastické diety, maratony do padnutí a silová cvičení do pozvracení. Udělejte si z kalorického deficitu životní styl a máte výhráno.

Odpočívejte a cvičte, když máte nejvíc energie

Spánek a odpočinek by také měly být neodmyslitelnou součástí vašeho hubnoucího programu. Pokud máte problémy se spánkem a nedáváte tělu čas na potřebnou regeneraci, je z toho vaše tělo ve stresu a nehubnete tak, jak byste mohla. Během spánku se vaše tělo ,,opraví” a tím se připraví na další trénink.  Cvičte komplexně a nepřehánějte to.

Nejdřív si zvolte čas, kdy máte nejvíc energie, kdy se vám cvičit chce a cvičí se vám nejlépe.

Pro někoho to může být brzy ráno, pro někoho večer.

Nezapomínejte, že nejefektivněji spálíte tuky při mírné intenzitě cvičení, které trvá alespoň 30 minut.

Nesnažte se cvičit izolované cviky

Vždy byste měla zapojit celé tělo! Lépe se rozloží síly, a když se zapojí více svalů, budete i více hubnout. U nás na kruháči zapojíte svaly celého těla.

A pokud chcete a potřebujete, na BetterBelly zhubnete nadbytečný tuk na bříšku.

Na VacuShape se zaměříte na štíhlá stehna a sexy zadek snů.

Hvězdy září nejen v září

Přeju vám hodně sil v cestě za vaší vysněnou postavou a pevně doufám, že budete v létě patřičně hrdá na to, co jste dokázala v uplynulých měsících. Jistě budete mít na co.

Mějte se krásně a něco pro to dělejte!

Vaše Bára a všechny naše trenérky