fbpx

Přezujte zimní pneumatiky

autor: | 28. 1. 2022

Na začátek roku 2022 jsme pro vás připravily novou motivační akci „Shoďte zimní pneumatiky

kolcko jpg od Přezujte zimní pneumatiky
Vedete si denní přehled fit aktivit?

Nevymlouvejte se na DNA

Rozložení tělesného tuku sice mají na svědomí naše geny. Zatímco ženám se ukládá především na stehnech, bocích a hýždích, muži mají sklon k rostoucímu bříšku. Ale vlivem nezdravého a stresujícího životního stylu se nelichotivá pneumatika může objevit u každého bez rozdílu pohlaví i věku.

Muffiny nechceme jíst ani mít

Za pneumatiku nemůže ale jen větší bříško. Tuk se rád uvelebuje také na bocích a na zádech a pak vzniká nenáviděný „muffin top“ – převis nad lemem kalhot.

incollage 20201127 185411260 od Přezujte zimní pneumatiky
„Před 2 lety se mi povedlo zhubnout, tak teď se těším na opakovačku“, říká Bára.

Pryč s pneumatikami

Tuk na břiše je ten nejrizikovější a to hlavně z toho důvodu, že je blízko důležitých orgánů (játra apod.), i proto je rozhodně dobré se ho zbavit. Do pneuservisu tělo bohužel zavézt nejde. Pokud chcete tukové zásoby kolem pasu (a nejen tam) zlikvidovat, musíte nejen upravit stravu, ale hlavně přidat pohyb.

IMG 20220127 WA0009 od Přezujte zimní pneumatiky

Kruháč je nejlepší

Tuk se nejefektivněji pálí, pokud se hýbete aspoň 30–40 minut v aerobním pásmu vaší tepové frekvence. Nejlepším způsobem cvičení pro spalování kalorií může být běh a podobná kardio cvičení v KOMBINACI s aktivním posilování, které více zapojí svaly. Nechcete vypadat jako maratonci a mít ruce jako hůlky. Proto je nutné posilování. Jedná se zejména o různé posilovací cviky, které nám pomáhají udržovat si, nebo dokonce navyšovat svalovou hmotu, a tak i zrychlovat náš metabolismus. Kombinace kardia a posilování je tedy značka ideál. Pokud chcete vidět výsledky, musí být aktivní alespoň třikrát týdně, a to je naprosté minimum.

IMG 20220127 WA0012 1 od Přezujte zimní pneumatiky

I jídlo je pro výsledky při cvičení důležité

Abyste dosáhly ideálního výsledku, je důležité se také zdravě stravovat a upravit i jídlo před a po cvičení. Když chcete zhubnout rychle a uberete si moc jídla naráz, tělo se vyplaší a místo toho, aby se tuku zbavovalo, si ho bude střežit jako poklad. Kalorie ubírejte postupně, nehladovte, jezte pravidelně.

STOP průmyslově zpracovaným potravinám!

Naše snahy o hubnutí pozitivně ovlivní už jen to, když průmyslově zpracované potraviny v naší stravě nahradíme těmi, které průmyslově zpracované nejsou. Je potřeba se zaměřit zejména na ty potraviny, které obsahují velké množství sacharidů – a ty vynechat.

Bílkoviny, tuk a zelenina

Je také velmi důležité zajistit, aby každé naše jídlo zahrnovalo bílkoviny, tuky, velkou porci zeleniny a malou porci sacharidů. Bílkoviny jsou v naší stravě velmi důležité, a to zejména pro udržení svalové hmoty. A také podle několika studií snižují chuť k jídlu. 

Nebuďte jako velbloud, pijte vodu

Když nebudete dost pít, nebudete ani hubnout. Při dehydrataci má organismus tendenci zadržovat vodu tam, kde je to jen možné – a oblast kolem pasu je skvělým zásobníkem. Nedělejte proto ze sebe velblouda a neschraňujte vodu v podkoží, raději ji tělu dopřejte zvenčí a uvidíte, že se bříško rázem zmenší.

pexels wagner soares 1129482 od Přezujte zimní pneumatiky

Buďte v klidu

Stres je dalším viníkem ukládání tuku. Naučte se pravidelně relaxovat, nenechte se rozhodit drobnými nezdary a nezapomeňte ani na to, že je velmi důležité ventilovat průběžně svoje emoce, a to nejen ty pozitivní! Mnohdy člověk polyká křivdy do břicha a tíhu světa nese na svých bedrech – symbolicky tloustne pak právě tam.

Dobrá rada: Důvěřujte procesu

Ani Řím nebyl postavený za jediný den. Proto buďte trpělivé a vytrvalé – dobře jezte, cvičte a odpočívejte, s nikým se nesrovnávejte, nevzdávejte se a uvidíte, že to tuk časem vzdá.

Přezujte zimní pneumatiky na letní s Aura Fit

Pro lepší motivaci na zhubnutí břišní pneumatiky máme pro vás v Aura Fit Lady Clubech výzvu!

Zveme k zapojení se do šestitýdenního programu. Před výzvou každou účastníci zvážíme a změříme na váze s tělesnou analýzou Tanita.

Po 3 týdnech vás přeměříme a na konci programu provedeme opět tělesnou analýzu a zhodnocení. Jelikož je tento program zaměřený na odbourávání tuků, není pro nás důležitá hmotnost, ale právě procenta tuku. Vítězkou se stane ŽENA s největším úbytkem tukových zásob.

Máme pro Vás také motivační ebook!

Účastnice dostanou hrací kartu, kde si budou sledovat aktivity a výsledky.

Ebook najdete na emailu nebo si jej můžete stáhnout tady

Pravidla hry

Od 31.1. do 14.2. se zájemkyně přihlásí u trenérky na pobočce. Trenérka Vás změří na Tanitě před Vaším prvním cvičením v týdnu od 14.2. do 20.2. Zaznamená Vaší celkovou hmotnost a procenta tuku v těle. To samé měření absolvujete v půlce programu, tedy po 3 týdnech. Toto meziměření je spíš informativní a pro vás.

Celá výzva končí 31.3., kdy vás trenérka změří po vašem posledním plánovaném cvičení od 28.3. do 31.3. Výsledky (celkovou hmotnost a procenta tuku) zapíše a vyhodnotí.

Není důležité vyhrát, ale zhubnout 🙂

I když všechny známe tvrzení, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, kdo by nechtěl vyhrát, že? U nás nepřijde zkrátka žádná účastnice, pro každou z Vás něco máme. Ale vítězky z každé pobočky a celkovou vítězku čeká něco navíc. Takže pro nás není důležité vyhrát, ale zhubnout. Uvidíte, že po startovním programu pro Vás bude odměnou méně tuku v těle a mizející nebo žádná „zimní pneumatika“.