fbpx

VacuShape na 30 minut

autor: | 14. 10. 2022

Bojovník proti přebytečnému tuku a pomerančové kůži

Ještě nikdy jste nevyzkoušela Vacushape a nevíte, jak vypadá?

Přístroj Vacushape je vakuová komora a uvnitř se nachází běžecký pas. Napomáhá s redukcí celulitidy a s přebytečným podkožním tukem. Vakuová komora je řízena za pomoci softwaru a ten obsahuje 6 cvičebních programů. Programy mají různě stupně podtlaku v komoře. Jedná se tedy o přístroj, který Vám napomáhá s pomerančovou kůži a hubnutím tuku.

VacuShape je vhodný pro shazování zimních pneumatik. Nebo jako prevence, aby zimní pnematiky vůbec nebyly!
VacuShape je vhodný pro shazování zimních pneumatik. Nebo jako prevence, aby zimní pnematiky vůbec nebyly!

Pro koho je VacuShape metoda vhodná?

Pro ty z Vás, které chcete efektivně spalovat tuky a vaš zdravotní stav Vám dovoluje využívat cvičení v tomto přístroji (viz. níže odstavec kontraindikace). Nejedná se o fyzicky ani časově náročnou aktivitu. Je to tedy u klientek velmi oblíbená procedura.

Skvělé výsledky s Vacushape?

Abyste své výsledky co nejlépe podpořila, doporučuje se

 • Před samotným cvičením v přístroji zařadit kratší, přibližně 10 min rozcvičku. K zahřátí můžete využít eliptical, rotoped, rychlejší chůze,.. Zahřátí celého těla Vám zajistí spalování tuků už v prvních minutách ve Vacushape.
 • Dodržovat pravidelný pitný režim
 • V den této procedury se doporučuje vyhýbat se tučným a smaženým pokrmům – tyto pokrmy zatěžují vaše tělo

Pro kterou z vás bohužel není tato metoda vhodná (VacuShape kontraindikace)

 • Během těhotenství – ZAKÁZÁNO!! – při cvičení ve Vacushape dochází k silnému prokrvení pánevního dna – to by v nejhorším případě mohlo vést až k potratu!!
 • Cukrovka
 • Vysoký i nízký krevní tlak – (pokud je kompenzováno léky tak ano)
 • Chronická žilní insuficience (nedostatečnost) – DOPORUČUJE SE POUZE při 1. stupni – Venektázie (roztažená žíla, metličky)
 • Nádorové onemocnění
 • Zánět žil (hluboký i povrchový zánět žil dolních končetin) kdykoli v anamnéze
 • Hemoroidy
 • Trombóza
 • Lymfedém (dolních končetin)
 • Mozková cévní příhoda kdykoli v anamnéze
 • Srdeční infarkt kdykoli v anamnéze
 • Hemofilie
 • Infekční nebo zánětlivé onemocnění
 • Jaterní, ledvinová nedostatečnost,…

Jak cvičení na VacuShape probíhá?

Po navlečení neoprenového návleku („sukýnky“) Vás trenérka uzavře do přístroje a nastaví jeden z šesti programů, který pro Vás bude vhodný. Poté se přístroj spustí a vy už si sama můžete regulovat rychlost chůze na páse. Na madlech se nacházejí senzory, které Vám pomohou při cvičení kontrolovat vaši tepovou frekvenci. Po skončení programu se začne běžecký pás sám zpomalovat až do úplného zastavení.

Během cvičení mějte s sebou láhev s vodou nebo iontovým nápojem, a nebojte se napít. Pitný režim je opravdu důležitý!

V čem spočívá kouzlo přístroje VacuShape?

Aby se vám začaly spalovat právě tuky, je potřeba nějaký pohyb a dostatečně prokrvené tkáně. A právě svižná chůze je skvělá v tom, že se jedná o nejpřirozenější lidský pohyb. Ve Vacushape se Vám při svižnější chůzi správně prokrví dámské problémové partie na dolní části těla právě díky řízenému podtlaku ve vakuové komoře. Při správné tepové frekvenci se jedná o aerobní cvičení. Právě díky této skvělé metodě, můžete rychleji spalovat tuky.

Jak dlouho a jak často Vacushape využívat?

Pro viditelné výsledky je vhodné zařadit cvičení přibližně na 30 min. 3x týdně (takto přibližně 6 – 8 týdnů). Poté už můžete zařadit pouze udržovací fázi (1x týdně 30 min.) Viditelnější výsledky byste měla mít už po desátém pravidelném cvičení.

Každá z nás si dokážeme 3x v týdnu najít na sebe přibližně 30 minut, abychom si zacvičily, ne?

A právě Vacushape je efektivní metoda cvičení, která není ani nějak časově náročná.

Čím rychlejší chůze v přístroji VacuShape, tím lepší?

Ne. Zde to tak neplatí. Jelikož chůze probíhá ve vakuové komoře, kde je podtlak, nějaké usilovné snažení se o co nejrychlejší chůzi je zde spíše nežádoucí. Během doby chůze ve stroji si můžete dát klidně i kratší přestávku, jelikož by se vaše tepová frekvence měla pohybovat v rozmezí od 100 – 130 tepů za minutu, právě proto, aby šlo o aerobní cvičení (při tomto druhu cvičení dochází efektivně ke spalování tuků).

Hodnocení VacuShape od našich klientek

Vacushape najdete na našich pobočkách Jiřího z Poděbrad a na Pankráci. Je to velmi oblíbená procedura u našich klientek. Spousta z nich se pyšní úbytkem přebytečného tuku a zlepšením pomerančové kůže (celulitidy). Při chůzi v přístroji si můžete pustit třeba i film a časově i fyzicky je to vcelku nenáročné. Pro ještě lepší výsledky můžete VacuShape metodu využít i jako doplněk k jinému druhu cvičení. A za pár týdnů se můžete těšit ze skvělých výsledků.

Každým cvičením, každým pohybem, který zařadíte do svého života děláte pro své zdraví to nejlepší. Naše tělo je přeci vyvinuto tak, že pohyb je pro správné fungování celého těla nezbytný.“