fbpx

Dvě výzvy jsou víc než jedna 🙂

autor: | 26. 9. 2020

Zdravím Vás z Aury. Tento víkend nám naznačuje, že léto je definitivně fuč. Začíná podzim a hned z fleku na nás udeřil svou  sychravou silou. Nutí Vás to zalézt pod deku na gauč? Chyba! Podzim je totiž nejlepším obdobím na hubnutí. A jak už jsem zmiňovala, konec léta může být Váš začátek – a to je výzva!

Milé klientky, vzhledem k aktuálním opatřením Ministerstva zdravotnictví od 5.10.2020, omezujícím počet účastníků skupinových lekcí v Nouzovém stavu se 90 denní výzva bohužel RUŠÍ.

Těšíme se na normální stav. Nezapomeňte, že cvičení a péče o sebe zvyšuje imunitu. Více info také na stránkách České komory fitness, jejíž jsme členem.

Aktuálně připravujeme pro Strašnice a Vinohrady: 90 denní výzva „změň svou auru za tři měsíce“. Naše dvě skvělé trenérky si pro Vás připravují bomba akci: 90 denní výzvu! No a co mi zbývá, než se taky zapojit?

→ → → → → Chcete vědět víc?

Už víme, že k dosažení výsledků je potřeba čas.  Aby bylo hubnutí zdravé, odborníci doporučují shodit půl kila týdně, maximálně pak kilo. Je jasné, že ideální postavu prostě nemůžete získat, když se do hubnutí pustíte s nějakou superdietou v květnu. Když však začnete nyní, můžete mít příští léto o 12 až 24 kilo méně. A to se vyplatí.

Proto se naše dvě trenérky rozhodly pro Vás připravit 90 denní výzvu právě na podzim. Do léta máme spoustu času, a tak na hubnutí nemusíme “vlítnout”. Důležité je vybudovat si zdravé návyky, a to nějakou dobu trvá.

Podzim je období sklizně, a tak v obchodech najdete velkou řádku potravin, které vám s hubnutím pomohou. Dietní a zdravá je například dýně, červená řepa, kořenová zelenina. Z těchto potravin si můžete připravovat nejen smoothie, ale i teplé polévky, které vás po náročném dni potěší nejen na těle, ale i na duši. Sledujte novinky a můžete se těšit na zdravé recepty, které nás zahřejí a nabudí.

Zatímco léto přálo různým party, grilování a setkávání s přáteli, na podzim je společenských akcí obecně méně. Volný čas tak můžeme pověnovat samy sobě. A kde jinde než u nás v Auře? Na místě, kde ženy rozumí ženám.

Déšť a sníh je značka ideál

Letní vedra jsou minulostí, takže vám při cvičení nehrozí přehřátí. Naopak, když je venku sychravo a deštivo, pohyb ve fitku vás příjemně zahřeje a nemusíte běhat v dešti nebo v mrazivých ránech venku.

Endorfiny proti depresi

Výzkumy prokázaly vysokou účinnost pohybu proti depresi, která se obecně na podzim rozmáhá. Zatímco antidepresiva mají mnoho nežádoucích účinků, jsou návyková a často nadužívaná, pravidelný pohyb alespoň třikrát týdně dokáže u většiny lidí trpících splínem, ale i depresí, příznaky nemoci vymazat.

A ještě jeden důvod, proč se zapojit do 90 denní výzvy zrovna od října

Pokud začnete s pohybem už na podzim, bude vám líto vynaloženého úsilí a nebudete se tak zbytečně přes svátky přejídat. Je totiž zcela běžné, že nadbytek sladkého i slaného a nedostatek zeleniny se odvděčí průměrně třemi kily navíc.

To bych nebyla já, abych se do výzvy nezapojila. U kadeřnice jsem byla a cvičení mám ze zjevných důvodů zdarma, tak se výhry vzdávám ve Váš prospěch, ale procento tuku v těle s Májou a Ivčou chci snížit. Takže kdo do toho jde se mnou?

Změna vzhledu, to je také výzva
Změna vzhledu, to je také výzva

Proč mě žádná výzva nenechá chladnou?

Na výzvách je kouzelné to, že mají zpravidla hodně jednoduché, přímočaré zadání. Fahrplan je jasný, stačí nasednout a plnit jednotlivé úkoly. Samotné naplňovaní výzvy už leckdy tak snadné není. A taky by být nemělo. Pokud výzvou procházíte v pohodě, není to výzva.

Během výzvy věnujeme plnou pozornost svému úkolu, důležitost každodenních problémů, včetně těch nejzásadnějších, slábne. Najednou nepůsobí tak důležitě, nafouknutě, v porovnání s naší výzvou se stávají běžnou rutinou. 

Co nás ve Výzvě čeká a nemine?

Těžký začátek, první týden. S postupným ukrajováním dalších dní bude výzva dávat stále větší smysl, protože se ukážou první výsledky, a poslední týden se nám dost možná nebude chtít přestat. Vnímejme naší challenge spíš jako přechodový rituál, ne jako honbu za cílem. Chceme nové zkušenosti, ne další trofeje na skříni.

Celých 5 tréninků týdně vedené lekce dle Vašeho výběru. Můžete přijít klidně na všechny, když se do Výzvy 90 dnů zapojíte. Tři měsíce nám utečou jako voda, toho se nebojte, zároveň je to dost dlouhá doba na nastartování viditelných změn.

Ve světe jsou podobné výzvy s konceptem 12 týdnů velmi oblíbené. Zavedeme tradici i tady v Čechách?

Výzva pomáhá proměně
Výzva pomáhá proměně

Kolik energie a kilogramů tuku teoreticky za 90 dnů spálíme, když budeme pravidelně cvičit?

Když se budeme třikrát týdně věnovat hodinu silovému tréninku a dvakrát týdně si dáme na půl hodiny kardio, vytvoříme si pozitivní vztah ke sportu, podpoříme naše zdraví a snadněji se nám bude hubnout. 

Jen těmito aktivitami za týden 65 kilogramová žena průměrně může spálit až 1 625 kcal. A když tři měsíce vydržíme, je to 19 500 kcal, což představuje cca 2,5 kg tuku. Přijde Vám to málo? Zbavit se 10 másel během 12 týdnů? Tak se hecněte a buďte nadprůměrná. Sama jsem zvědavá, kolik kg tuku se dá zhubnout.

Znáte svůj metabolický věk nebo poměr svalové a tukové hmoty?Kolik kg tuku hubneme nám prozradí individuální analýza složení těla a kontrolní měření každý měsíc, tedy alespoň 3x. Naše specialistka přes výživu, Mája, Vám poskytne doporučený hubnoucí jídelníček na míru! A to by bylo, aby nebylo 🙂

Tipy, jak na výzvu:

  • Používejte zdravý rozum. Chceme trvalé výsledky, tudíž cesta za nimi bude dlouhá, možná celoživotní.
  • Dejme přednost prospěšným výzvám. A ta naše takovou je. Je prospěšná pro toho nejdůležitějšího, pro nás.
  •  Součástí výzvy by nikdy neměl být nátlak, vydírání nebo vyhrožování. Účastněte se jen podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
  • Udělejme to pro sebe. A když ne, tak pro šaty, pro džíny nebo luxusní noční košilku. Jaká je ta Vaše největší motivace?

Bonus na konec

Po tom, co zjistíte, jakých výkonů jste schopná, se změní i Váš přístup k problémům. Jako by to byla jen těžká činka, která potřebuje zvednout.

Takže 1. října se na Vás těším v jedné z našich Aur. Pojďme zvedat činky a zadky z gauče. Pojďme se postavit podzimní lenosti čelem a začněme opět myslet na sebe.

❤Vaše Bára a trenérky Aury

Co o nás říkají naše klientky?

https://youtu.be/BxTvLTrDXtU