fbpx

Vážit si musíme hlavně samy sebe!

autor: | 16. 4. 2023

❤

 Vážit si musíme hlavně samy sebe! je nový unikátní 10 týdenní podpůrný program s Aurou pro každou z nás!

Letos jinak

Každý rok jsme v Auře před létem hubly do plavek, vyměňovaly zimní pneumatiky, vážily se, měřily procenta tuku nebo ubyté centimetry…taky už vás to nebaví? 

Letos to zkusíme jinak! O hubnutí v našem programu primárně nepůjde, nebudeme spolu soupeřit a soutěžit. Tentokrát vyhrává každá z nás.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PŘECE NAŠE ZDRAVÍ A NAŠE POCITY.

Jak se k nám můžete přidat? 

Přihlásit se do našeho projektu může každá z vás a to zcela ZDARMA. Stačí mít založený profil na Facebooku. Skupina je uzavřená a vy nemusíte mít strach, že tam bude někdo, kdo tam nepatří. Žádosti o vstup musíme nejprve schválit. 

Ve skupině budeme několikrát týdně sdílet tipy a triky pro jednoduše lepší život nás žen. 

Přidejte se k nám!

Zaměříme se na to, co nás společně zajímá – cviky pro lepší postavu, zdravé recepty, ale těšit se můžete i na kosmetické, kulturní, cestovatelské a motivační rady a tipy – a to nejdůležitější? Budeme o všem diskutovat a vše společně sdílet.

JEDNA SE BUDEME UČIT OD DRUHÉ, VÁŽIT SI KAŽDÁ SAMA SEBE I OSTATNÍCH NAVZÁJEM.

Můžeme tam třeba probrat:

JAK se naučit vážit si samy sebe

Recept na šťastný život

Chcete-li žít šťastně a bez dramat, musíte se naučit vážit si samy sebe. Pak se nikdy nespokojíte s ničím menším, než si skutečně zasloužíte! 

Není to jen tak

Myslely byste si, že získat sebeúctu je snadné, ale není tomu tak. Je tolik věcí, které zpochybňují nás a naše přesvědčení. Naučit se respektovat sama sebe vyžaduje čas, ale za tu námahu to více než stojí. 

„Postoj „mám na to“ vás dostane z bodu A do bodu B (až Z).“ 

Sebedůvěra se nedědí

Máte pocit, že někteří lidé – profesionální sportovci, supermodelky, vaše rázná kolegyně – se rodí s genem pro sebevědomí? Ne tak docela. 

Sebedůvěra vychází ze situací, kdy se nebojíte jít s kůží na trh a zjišťujete, že se občas věci podaří. Samozřejmě to s sebou nese i zkušenost z neúspěchů, od kterých se ale člověk může odrazit, jestli je dost odolný. I tyhle neúspěchy můžou být příležitostí k posílení sebedůvěry. 

Co je sebeúcta? 

Sebeúctu je velmi těžké definovat, protože to není něco, co můžete vidět nebo změřit. Je to pocit vlastní hodnoty a hrdost na to, kým jsme. Když si vážíme samy sebe, nespokojíme se s ničím menším a víme, jakou máme cenu. Mít sebeúctu znamená, že máme rády to, kým jsme, a i když s tím někdy můžeme bojovat, víme, co si zasloužíme a co ne. 

Důležitost sebelásky 

Sebeláska vám pomůže vyhnout se situacím, které vás sráží dolů. 

Například můžete být ve špatném vztahu a váš partner se k vám může chovat špatně. Pokud máte sebeúctu, odmítnete ve vztahu setrvávat. Pokud však žádnou nemáte, zůstanete a necháte se stahovat stále hlouběji dolů. 

Šest tipů, jak si vážit samy sebe

1. Přiznejte si nedostatek sebeúcty 

Máte nedostatek sebeúcty. Při čtení to pálí, že? Ale musíte to od někoho slyšet. Přiznejte si, že máte nedostatek sebeúcty, protože jen tak se můžete změnit.

Je to jen fáze, tak se přes ni přeneste. 

2. Soustřeďte se na nekonečné milování sebe sama 

To se snadněji řekne, než udělá. Ale musíte se obrátit k sobě a soustředit se na sebe. Pokud ne, nebudete se moci osobnostně rozvíjet – a to potřebujete, protože všechny potřebujeme růst. 

3. Změňte způsob, jakým o sobě a k sobě mluvíte 

Slyšely jste, jak o vás kamarádka mluví pozitivně s někým jiným? Právě tak se musíte dívat samy na sebe. Podívejte se na sebe tak, jak vás vidí vaši přátelé, protože to jste vy ve skutečnosti. Je třeba zbavit se pochybností o sobě samé a myslet jen na to, co dokážete. Pokud budete stále myslet negativně, nebudete schopné dokončit své cíle. 

4. Odpusťte si 

 Naučte se odpouštět samy sobě. Všechny děláme chyby, některé velké, jiné malé, ale děláme je. Chcete-li si umět vážit samy sebe, naučte se přijmout, že každý z nás se čas od času vydá špatnou cestou. 

5. Čisté tělo, čistá mysl 

Pokud si skutečně vážíte samy sebe, budete si vážit i svého těla a duše. To znamená, že se budete chtít starat o své tělo – je to nádoba, která vás provází životem. Nemusíte cvičit šest hodin denně, ale zdravým stravováním a cvičením dáváte najevo, že si samy sebe vážíte. 

6. Ciťte se pohodlně při trávení času o samotě 

Čas o samotě je velmi obohacující, ale lidé se ho bojí. Je velmi velký rozdíl mezi tím být sama a být osamělá. Je naprosto možné si čas strávený ve vlastní společnosti skutečně užít! Buďte spokojené s tím, že si užíváte čas o samotě, a vaše sebevědomí poroste. 

Naučit se vážit si sama sebe je cesta, kterou stojí za to podniknout

Je snadné si myslet, že v životě musíme dělat všechno pro druhé lidi. To ale není pravda. Určitě bychom měly pomáhat, když můžeme, ale soustředit se na číslo jedna je také důležité. 

Naučit se respektovat sama sebe vám přinese řadu výhod. Budete šťastnější, zdravější, posílíte si sebevědomí, umožní vám to vidět nové příležitosti a pomůže vám to poznávat nové lidi a navazovat pevné vztahy.

Teď, když už víme, jak si vážit samy sebe, stačí to udělat. Všechno záleží jen na nás. Tak se do toho pusťme…!