fbpx

Jak se obléct do fitka? 11 tipů pro ženy

autor: | 3. 5. 2022

Vytahané tepláky a děravá trička už dávno vyšly z módy

Správné oblečení nám může při tréninku nejen zlepšit náladu, ale obléct se hezky nás také může motivovat k lepším výkonům. Aura Fit Lady Cluby jsou výhradně ženské záležitosti. Takže tam chceme vypadat a cítit se jako ženy. Vytahané tepláky sbalte raději na chalupu nebo zahradu. Roztrhaná a děravá trička nechme jako dominantní znak svalovců. Protože, kdo dře, roztrhá na sobě i tričko 😀

Základní výbava

Oblečení na sport by mělo být hlavně pohodlné a praktické. Nenoste, cokoli vás napadne. Základní výbavou je prosté a čisté fitness oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně. Samozřejmostí je čistá uzavřená obuv určená pro sport. Žádné sandály nebo polobotky. A nezapomeňte na čisté ponožky.

U nás princezny nosí kecky

Všechny přece chceme, aby nám to i na tréninku slušelo! My ženy jsme na sportovní outfity a designy mnohem náročnější než muži. Šaty přece dělají člověka. Můžete si obléct styl i pohodlí. 

Krátké nebo dlouhé?

Pokud se na cvičení rozhodnete obléct tepleji, lépe se vám prohřejí svaly a více se zapotíte. To může pomoct při rychlosti hubnutí. Nezapomeňte ale, že při velkém horku může dojít k přehřátí organismu. Všeho s mírou! Když se naopak na trénink oblečete nedostatečně a bude vám zima, vaše svaly se dostatečně neprohřejí a bude vám hrozit vyšší riziko zranění. Je lepší mít s sebou o kus oblečení navíc a ten si obléct později, než potom trpět zimou. 

Vzhled a funkci sportovního oblečení nepodceňujte.  

Samotnou dřinou sice nezastane, ale může vám velmi pomoci s motivací a dodá vám ještě lepší pocit ze cvičení.

Správný výběr kalhot

Důležité je, aby kalhoty takzvaně přiléhaly. Příliš volné kalhoty by se mohly zamotat do stroje a vy byste se mohly zranit. Délka legín záleží na teplotě uvnitř fitka. V letních měsících můžete nosit kratší kalhoty – šortky nebo capri. Na Jiřího z Poděbrad je chládek i v létě, takže můžete nosit legíny po celý rok:-) 

Topy a trička

Vhodné jsou trička a topy bez rukávů. Jsou mnohem pohodlnější, protože pot může „svobodně odkapávat“. Navíc rukávy vám nebudou bránit v pohybu. I tady platí, že trička a topy by měly přiléhat a neplandat. 

Obléct si můžete trička a topy bez rukávů. Jsou mnohem pohodlnější.
Obléct si můžete trička a topy bez rukávů. Jsou mnohem pohodlnější.

S kvalitními botami bude cvičení jako sen

Nesprávná obuv může z cvičení udělat noční můru. Naopak vhodná a kvalitní obuv udělá z tréninku radostnou záležitost (jako sen). Do fitka noste vždy čistou obuv.

Investujte do sportovní podprsenky a doplňků

Není dobré cvičit v podprsence, ve které chodíte do práce. Pořádná sportovní podprsenka dobře drží prsa a zajistí, že vás nebudou bolet záda. Ženy s delšími vlasy ocení čelenky a gumičky. S sebou do fitka si můžete přibalit potítka nebo chytré hodinky. Na co ještě nezapomenout? Vezměte si dva ručníky – 1 na stroje, 2. na usušení po osprchování.

Jak se oblect do fitka 3 od Jak se obléct do fitka? 11 tipů pro ženy
Zkuste sportovní komplety z cfbrazil.com. S firmou spolupracujeme a jejich boží sportovní věci si můžete prohlédnout, obléct, vyzkoušet a koupit u nás na pobočkách

Materiál fitness oblečení

Nejčastěji se můžete setkat s dvěma typy: bavlněným a funkčním. Bavlněná trička jsou velmi savá a dobře vstřebávají pot. Ale pomaleji schnou a pot se z nich nemůže rychle odpařit. Bavlněné sportovní oblečení se proto hodí spíše na jógu a strečink. Zkrátka na cvičení, u kterého se tolik nezapotíte.

Naproti tomu sportovní oblečení z funkčního materiálu velmi dobře odvádí pot od těla a rychleji schne. Na fitness tréninky je proto funkční materiál ideální volba. 

Za oblečení nemusíte utratit majlant

Zvláště milovnice módy a oblečení rády své kousky kombinují. Takže potřebují větší množství různých možností. Chceme přece vypadat 3x týdně při cvičení elegantně a sexy. Nemusíte však svůj rozpočet rovnou zruinovat. Nakoupit sportovní oblečení můžete chytře, a obléct se hezky.

Já můžu vřele doporučit oblečení z Lidlu. Sama odtud mám většinu legín na sport a běh. Dobrou zkušenost máme i se sportovními topy z Číny. Legíny odtud jsou však přeci jenom příliš slabé a průhledné 🙁

Zlatá střední cesta při výběru, co si obléct do fitka, kde si nemusíte vybrat mezi kvalitou a cenou, jsou sportovní komplety z cfbrazil.com. S firmou spolupracujeme a jejich boží sportovní věci si můžete prohlédnout, vyzkoušet a koupit u nás na pobočkách. 

Údržba a péče

Když už investujete do sportovního oblečení, měly byste i vědět, jak se o něj správně starat. Doporučujeme pravidelně prát po cvičení. Případně nechte oblečení alespoň pořádně vyschnout a vyvětrat, než si je budete moci na cvičení obléct. Jsme dámský fitness klub a když nám tam nesmrdí chlapský pot, nechceme se „cítit“ samy.

Praní – u sportovního oblečení se nedoporučuje při praní příliš vysoká teplota. Mohlo by dojít k poškození vláken, která by se mohla smrsknout. Ideální teplota je 30°C program na jemné prádlo nebo přímo na sportovní oblečení. Vyhýbejte se teplotám nad 40°C a neperte oblečení s věcmi se zipy, pásky a podobně. Ty by mohly oblečení poškodit. Vhodný speciální prací prostředek určený přímo na sportovní oblečení odstraní pach potu a navíc je šetrný k vláknům a zachovává funkčnost materiálu. Na sportovní oblečení rozhodně nepoužívejte aviváž (narušuje funkčnost).

Sušení – pokud to počasí venku umožní, nejlepší je samovolné uschnutí naruby venku. Nesušte sportovní prádlo na přímém slunci. Při sušení v bubnové sušičce volte program na jemné prádlo, aby vám oblečení zůstalo co nejdéle krásné a funkční.

Vzhled a funkci sportovního oblečení nepodceňujte. Samotnou dřinou sice nezastane, ale může vám velmi pomoci s motivací a dodá vám ještě lepší pocit ze cvičení.

Jak se oblect do fitka 2 od Jak se obléct do fitka? 11 tipů pro ženy