fbpx

Jak mlsat a nepřibrat? Cvičte a můžete i zhřešit

autor: | 30. 4. 2022

Hřešit je lidské a ženské

 Je jasné, že mlsat není nic super zdravého pro vaše tělo, ale to teď neřešíme… Jsme prostě jen ženy, kteří občas potřebují provést nějaký ten hříšek. Aby tyto prohřešky pro vás měly co nejmenší následky, musíte je spálit!

Jak mlsat a nepřibrat? Víc cvičte.

Kdy si můžeme dát dortíka,  čokoládu nebo čokoládový  koblížek a nepokazit si hubnutí? Tyto hříšné dobrůtky neuškodí a hubnutí nepokazí, když dodržíte určitá pravidla. 

Krycí jméno: Dortík

V článku bude slovo „dortík“ zastupovat všechny mlsky a pamlsky.  

Každá má ráda něco jiného, takže si za dortík dosaďte svoje oblíbené mlsání 🙂

V jednoduchosti je krása

Jak mlsat a nepřibrat? Odpověď je jednoduchá. Váš výdej musí být větší než příjem. Pokud zbaštíte dortíka a následně přijatou energii spálíte, tak vám přibírání nehrozí. Prostě musíte přijatou energii vydat. Co je přijatá energie? Klidně tomu můžete říkat kalorie, kilojouly nebo denní porce, aby to bylo srozumitelnější. Je to všechno, co sníte a vypijete (kromě čisté vody). Čím víc chcete mlsat, tím víc se musíte hýbat, tečka.

Kdy můžete mlsat?

Mlsat musíte v době, abyste pak měla prostor na spálení těchto přijatých kalorií nebo být natolik aktivní, abyste si mohla dovolit mlsat „kdykoliv“. Doporučuju zhřešit nejčastěji k snídani, protože pak máte celý den na to,  kalorie spálit. Dobré je také si mlsání naplánovat před tréninkem. Pokud vás celý den honí mlsná na dortík, tak to zkuste vydržet do cvičení. Pár minut před cvičením si kousíček dortíka zobněte (tím byste měla uspokojit touhu a chutě) a honem makat a cvičit. Věřím, že po cvičení už budou chutě pryč a vy máte vyhráno. 

Jak to funguje v praxi?

 • K běžné snídani si dáte kousek dortíka a máte celý den na to přijatou energii spálit.
 • Celý den jste na nohou (přes 16 tis kroků) a ještě jste byla ráno běhat, takže si kdykoliv přes den malého dortíka můžete dopřát  (jen ne pozdě večer).
 • Do fitka jdete v 16 hodin. Takže si dáte dortíka kolem 15.hodiny a následným tréninkem vše vycvičíte.
 • Do fitka jdete až v 19 hodin, takže si dáte menšího dortíka v 18 hodin a pak ho spálíte. 

Nikdy večer nemlsejte bez následného cvičení! 

Prostě musíte mlsat s rozumem a ideálně jen na chuť. Vše je jen o chuti.

Musíte si zaplnit žaludek zdravým jídlem a pak jen „ochutnat“ a uspokojit chuťové buňky.

Dejte si třeba 2 kostičky čokolády. Dort nebo zákusek si rozdělte na tři až čtyři díly podle jeho velikosti.

Zkrátka toho nesmíte sníst vagón… 

Můžete mlsat, co Vám hrdlo ráčí? Určitě ne a věřím, že jste ani jinou odpověď nečekala.

Proč můžete mlsat a nepřibrat?

Je jasné, že pokud budete chtít opravdu rychle a hodně zhubnout, tak byste neměla mlsat vůbec. Ale mlsání v rozumné míře může i pomoct zhubnout. Je mnohem horší si dortík odpírat a celé hodiny na mlsání myslet a vytvářet si tak vnitřní stres, než si v rozumné míře a ve správný čas dortík dopřát. Vnitřní stres hubnutí zásadně brzdí a ničí vaše zdraví. Není nic horšího, než si týden odpírat dortík a pak v jeden den zhltnout čokoládu, dort, zmrzlinu, bonbóny a nevím co ještě… 

Mlsat a přitom spálit. V solárku toho moc nespálíte, za to se pěkně opálíte
Mlsat a přitom spálit. V solárku toho moc nespálíte, za to se pěkně opálíte

Pozor! I zdravé mlsání obsahuje kalorie

Pravidlo o množství dortíku platí i u zdravějších variant mlsání. Třeba v případě low carb variant, obsahují  dortíky ořechové mouky a másla, které jsou vysoce kalorické a podobně.

Tip: proteinové lívance 

Ingredience:

 • 1 odměrka proteinu
 • 1 celé vejce
 • 50 až 100 ml vody
 • ovoce dle chuti

Postup: Celé vajíčko rozklepněte do mísy a přidejte proteinový prášek s vodou. S vodou opatrně! Přidávejte ji podle potřeby, aby vám vzniklo středně husté těsto. Těsto nalijte do lívanečníku a opečte z obou stran. Ozdobte například sezónním ovocem.

jak mlsat 4 od Jak mlsat a nepřibrat? Cvičte a můžete i zhřešit
Většinou zdravě, ale někdy si můžete za mlsat

Tip2: Cizrnový „popcorn“

Ingredience:

 • 100 g konzervované cizrny
 • 2 lžičky oleje
 • 1 lžíce kari
 • 1/2 lžičky soli
 • 1/4 lžičky pepře

Postup: Předehřejte si troubu na 200° C. Cizrnu omyjte a nejlépe osušte papírovými utěrkami. Omytou a usušenou cizrnu dejte do velké mísy, přidejte olej, kari, sůl i pepř. Misku přiklopte a pořádně „prošejkujte, zatřepejte“ nebo jen zamíchejte. Cizrnovou směs dejtena plech s pečícím papíren a pečte cca 40 minut do zlatova a křupava. Během pečení cizrnu párkrát promíchejte, ať se nepřipeče. Po upečení nechte vystydnout a můžete mlsat.

Jak mlsat a netrávit ve fitku bambilion hodin?

Cvičte po mlsání (i bez mlsání) efektivně. Cvičte v Aura Fit Lady Clubech. Do kondice se spolehlivě dostanete již během 30 minut. K získání vysněné postavy vám tedy stačí chodit na trénink třikrát týdně. Minimálně na “půl hodinky”. Kruhový trénink je specifické cvičení, při kterém se rozvíjí vytrvalost, síla, koordinace a také výdrž. Do kruhu se můžete zapojit kdykoliv, což je velká výhoda tohoto cvičení. Cvičení je řízeno gongem, který trvá 30 vteřin. Poté vždy přestoupíte na další mezistanici. Pro ženy je to často pohodlné, protože si nemusí hlídat, kdy nastane přesun. Není žádnou výjimkou, že do kruhu se zapojují i 60 leté klientky. Tak proč ne vy? 

Výhody kruhového tréninku

 • za velmi krátký čas spálíte mnoho kalorií
 • zapojení více svalových skupin
 • zapojení kardio cviků (spalujeme tuky)
 • pestrost a variabilita cviků
 • možnost cvičit ve více lidech – cvičení zaručuje zábavu a hlavně motivaci navzájem
 • vhodné i pro začátečníky
 • kruhový trénink lze nastavit kondičním a fyzickým možnostem klientky
jak mlsat 2 od Jak mlsat a nepřibrat? Cvičte a můžete i zhřešit
Zkuste si BetterBelly nebo nějakou naší novinku jak Blex

Zničit přebytečné kalorie z dortíku můžete s pomocí Betterbelly nebo VacuShape

V boji se “špíčky” vám pomohou i doplňkové služby. Takzvaná madla lásky trápí spoustu žen. Ke kruhovému tréninku je tak vhodné absolvovat kůru BetterBelly. Metoda tréninku BetterBelly je velmi jednoduchá. Během kardiovaskulárního tréninku na sobě máte oblečen břišní pás BetterBelly vytvářející infračervené záření. Díky intenzitě tepelného záření a ve spojení s mírným tělesným pohybem Vaše tělo bude muset pracovat ještě více, aby se ochlazovalo. Tepelné záření působí nejen na povrchu, ale také uvnitř břicha na tuk u tělesných orgánů, a podporuje zrychlení krevního oběhu. Výsledkem může být zmenšení vaší konfekční velikosti o 1-2 stupně!  

VacuShape 

Trénink ve VacuShape probíhá formou chůze na běžeckém pásu po dobu 30 minut. Problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Díky silnému prokrvení se krev dostává až do kapilár v podkoží, kde je uložen tuk. Krev postupně transportuje tento tuk z tukových buněk ke svalům, kde dochází k jeho spalování. 

Když vám kruháč nestačí

Vyzkoušet můžete i další služby a vybavení. Máme pro vás vibrační plošiny, rolletic, lymfodrenážní kalhoty, TRX, BOSU, BOSU pads, ybelly a kettlebelly, švihadla, odporové gumy… 

jak mlsat 3 od Jak mlsat a nepřibrat? Cvičte a můžete i zhřešit