fbpx

Znáte časopis Náměsíčník? Speciálně pro členky AURA Jiřího z Poděbrad

autor: | 12. 4. 2022

O Náměsíčníku

Pražské náměstí Jiřího z Poděbrad se v posledních letech výrazně proměnilo a Náměsíčník byl při tom. Kromě tradičních trhů zde vyrostlo nespočet kaváren i s posezením venku a „Jiřák“ se tak stal místem setkávání. Tuhle skutečnost chceme pojmenovat.

Časopis, který vychází jednou za dva měsíce, zdarma rozdáváme do kaváren, restaurací, salón, infocentra Prahy 3 a místní knihovny v Korunní.

Časopis Náměsíčník vznikl před pěti lety jako odpověď na stále se vzkvétající oblast Vinohrad, Žižkova i Vršovic. Srdcem této oblasti je nepřehlédnutelné náměstí Jiřího z Poděbrad. Cílem magazínu je podpořit a zviditelnit jedinečnost této lokality a moderní trend spočívající v setkávání občanů na kávě, při kulturních akcích či nakupování na farmářských trzích.

Informujeme o kulturních a společenských akcích, seznamujeme čtenáře s historií náměstí Jiřího z Poděbrad a jeho okolí, o sociálně prospěšných projektech, vzdělávacích programech a volnočasových aktivitách.

Zásadní myšlenka projektu spočívá v podpoře osobního setkávání místních obyvatel ve vzájemné toleranci a přátelském soužití.

PODPOŘTE VYDÁVÁNÍ časopisu Náměsíčník

Aktuálně probíhá kampaň na záchranu časopisu.

Podpořte vydávání na https://www.donio.cz/casopis-namesicnik-nejen-o-namesti-jiriho-z-podebrad

Kdo časopis Náměsíčník vydává?

Jmenuji se Alžběta Bublanová a díky inspirativním lidem, kteří mi s tím od začátku pomáhali, se stal časopis pravidelnou součástí tohoto krásného místa. Tým Náměsíčníku chceme podpořit setkávání občanů, sdílet s nimi radost nad tím, že se v době technologií pořád dokážeme setkávat tváří tvář, popíjet kávu a procházet tržištěm.

namesicnik 3 - Znáte časopis Náměsíčník? Speciálně pro členky AURA Jiřího z Poděbrad
V kavárně na kávě je Náměsíčník krásné rozptýlení

Autoři Náměsíčníku fandí všemu tomu rozruchu a pohybu na náměstí, kde se krásně prolínají starousedlíci s obyvateli z celé Prahy a vlastně i z celého světa. A nemusí se na náměstí zrovna konat nějaká oficiální akce, aby se zalidnilo, a aby na něm postávaly hloučky lidí se sklenkou vína či šálkem kávy. Například, když jdete v sobotu ráno po Jiřáku, vidíte ten život, potkáváte lidi s košíky plnými zeleniny z trhů, pokud se tam zdržíte, potkáte jednoho člověka několikrát během třeba půl hodiny.

Nejdříve v pekařství U Antonína, kde nakoupí pečivo na snídani, pak si v kavárně dá kávu a pokud má dítko, zakotví s ním na dětském hřišti, a vy ho tam vidíte zase a i když je to pro vás cizí člověk, už se znáte, zdravíte se, to je super, Jiřák je jako nějaká malá vesnice.

www.namesicnik.cz

více informací o časopisu najdete také online
namesicnik 2 - Znáte časopis Náměsíčník? Speciálně pro členky AURA Jiřího z Poděbrad
Živé prostředí náměstí Jiřího z Poděbrad

Pro koho je časopis určený

Pro všechny, kdo žijí či se pohybují nejen na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad a okolí, ale v oblasti Vinohrad, Žižkova či Vršovic. Pro všechny patrioty této oblasti. Kterou nechceme specifikovat ani Prahou 2 či 3 nebo názvem čtvrtí, protože tohle místo, které má genius loci, se nedá ostře ohraničit.