fbpx

Výzva s Bárou – tak tohle je fakt výzva, Pankrác a celulitida 🙂

autor: | 12. 9. 2020

Zdravím Vás z Aury, tentokrát z Aury Pankrác. Minulý týden jsem nepřispívala, protože jsem měla plné ruce práce se zvelebováním našeho třetího klubu: Hanusova 1537/1a, Praha 4 Pankrác, mezi stanicemi metra Budějovická a Pankrác. Kde nás najdete?

Videopozvánka: Zdravím z třetí pobočky AURA Pankrác! Vaše Barbora Makošová

My nezavíráme, my otevíráme Pankrác

Občas slýcháme, že se někdo bojí dlouhodobého členství kvůli koronaviru, má obavy, že zavřeme. Nebojte se, jak vidíte, MY nezavíráme, ale otevíráme!

Ohlédnutí: dosáhla jsem své první výzvy a dokázala, že váha ukázala 6ku na začátku! Ale to bych nebyla já, abych si řekla, že to mi k radosti stačí. Na postavě budu makat dál. Kruhový trénink je základ a BetterBelly funguje na špíčky na bříšku. A co takhle zapojit do cvičení i novinky a začít makat hlavně na zpevňování problematických partií a na boj s celulitidou?

První výzva splněna: váha začíná šestkou :)
První výzva splněna: váha začíná šestkou 🙂

Taky Vás ta mrcha trápí? Celulitida 🙁

Jídlo čtyřikrát denně a sacharidová jídla, jako buchtičky s krémem, rizoto, zapečené špagety, knedlíky s omáčkou, mi k vysněné postavě taky moc nepomohla. Jenže jsem neměla na výběr a tak nezbývalo nic jiného než jíst to, co bylo.

Nezoufejte, když se začne ta prokletá hrbolatá kůže v oblasti stehen a zadku objevovat, je na čase s tím začít něco dělat a zbavit se jí. Zvládnout můžete opravdu ledacos a třeba i svůj letitý boj s celulitidou vyhrajete knockoutem v prvním kole!

Někdy se může zdát, že ten svět je vůči holkám fakt nespravedlivý. Chlapům jde hubnutí rychleji a nemusí si ani tak často lámat hlavu s pomerančovou kůží na zadku, se kterou můžou bojovat i ty nejvíce fit holky na světě.

Jestli si, milé dámy, myslíte, že prokletí celulitidy se týká jen vás, není to pravda. Kletbu celulitidy totiž sdílí zhruba 98 % (některé zdroje uvádějí („pouhých“ 80–90 %) všech žen, které už mají pubertu za sebou.

Co je vlastně ta prokletá celulitida zač?

Celulitida je definována jako lokální metabolická porucha podkožní tkáně. Při celulitidě dochází ke zvětšení objemu tukových buněk (adipocytů) v podkoží, které jsou vytlačovány směrem ke kůži, a vytváří tak typický vzhled pomerančové kůry. V postiženém místě je omezen průtok krve a lymfy.

Pokud jste nevyhrály genetickou loterii, musíte pro boj s celulitidou vyvinout často nemalé úsilí.  Nejvíce ovlivnitelným faktorem je životní styl. Pozorujete to, že životní styl je společným jmenovatelem v případě hubnutí, boji proti celulitidě nebo civilizačním onemocněním? Zdravý životní styl je prostě klíčem k mnoha dveřím.

Pijte čistou vodu, neslazenou kávu nebo čaj a zřekněte se alkoholu

Sladkosti a veškerý přidaný cukr jste z jídelníčku už vyhodily? Pak je čas vyhodit nebo darovat sousedům všechny slazené limonády, džusy a kávové nebo čajové nápoje natřískané cukrem. Asi není třeba zmiňovat, že omezení až vyloučení alkoholu z pitného režimu je více než žádoucí.  Základem pitného režimu by měla být voda v rozmezí 30–45 ml/kg tělesné hmotnosti a podle úrovně toho, jak se potíte a sportujete. Pitným režimem založeným na obyčejné vodě a neslazených nápojích v kombinaci s omezením soli se můžeme zbavit několika stovek mililitrů tekutin, které můžeme v těle zadržovat.  Máte už s námi zajištěný Pitný režim?

aura aqua pitny - Výzva s Bárou – tak tohle je fakt výzva, Pankrác a celulitida :-)

Dejte šanci klasickým nebo lymfatickým masážím

Klasická nebo lymfatická masáž dokáže zvýšit průtok krve v masírovaném místě, a tak přispět k celkovému boji proti celulitidě. Lymfatická masáž podpoří oběh lymfy a zmenšení případného otoku. Lymfatické masáže jsou manuální nebo přístrojové.

Pankrác má VacuShape

V naší pobočce Pankrác najdete kromě standardního kruhu a Betterbelly také novinky, jako je Vacushape – bojovník s problematickými partiemi a celulitidou.

Jak lekce probíhá: Trénink ve VacuShape probíhá formou chůze na běžeckém pásu po dobu 30 minut. Problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Díky silnému prokrvení se krev dostává až do kapilár v podkoží, kde je uložen tuk. Krev postupně transportuje tento tuk z tukových buněk ke svalům, kde dochází k jeho spalování.

VacuShape Pankrác probíhá formou chůze na běžeckém pásu po dobu 30 minut
VacuShape Pankrác probíhá formou chůze na běžeckém pásu po dobu 30 minut

Celulitida je sice nepříjemná, ale není důvodem, abyste se držely opodál nebo se za sebe styděly. Život je příliš krátký na to, abyste promarnily každou chvíli zbytečnými starostmi a věcmi, s kterými už nic víc neuděláte, ani kdybyste se přetrhly.

I modelky z Victoria Secrets mají občas celulitidu, asi se tak nenarodila, ale je to Photoshop.

Pankrác: Fitness a potom wellness

Po tréninku na Pankráci se můžete nechat hýčkat lymfodrenážními kalhotami. Lymfatická masáž je populární kosmetická metoda, která umožňuje odstraňování celulitidy.

Účinky lymfodrenáže:

 • Léčba a prevence celulitidy
 • Podpora hubnutí (zrychlení metabolismu)
 • Zpevnění podkoží
 • Úprava žilní nedostatečnosti a prevence otoků a křečových žil
 • Drenáž otoků po úrazech a pooperačních stavech
 • Zmírnění únavy nohou (dlouhé stání, sedavé zaměstnání)
 • Výrazná podpora detoxikace organismu
 • Zmírnění migrenózních stavů a bolestí hlavy
 • Zmírnění revmatických otoků
Pankrác s lymfodrenážními kalhotami pro pomoc s odstraňováním celulitidy
Pankrác s lymfodrenážními kalhotami pro pomoc s odstraňováním celulitidy

Vinohrady: nově Vibrogym

Jednu novinku jsme si pro Vás připravily také na pobočce Jiřího z Poděbrad.

Vibromasážní stroje čili trenažéry VibroGym pomáhají hubnout až 3× rychleji než běžné fitness stroje! Díky přenášení vibrací do svalů jsou opravdovou revolucí ve cvičení.

Hlavní přednosti VibroGymů:

 • účinné vertikální vibrace pro efektivní posilování svalů
 • pomáhá k rychlému a efektivnímu formování postavy a redukci váhy
 • při vibraci až třikrát zvyšuje účinnost cviků
 • speciální masážní podložka s adhezním vroubkováním prokrvuje, uvolňuje a masíruje na vašich chodidlech, dlaních, hýždích či zádech
 • napomáhá rychlému zotavení a regeneraci po fyzické námaze, sportu či cvičení
Pankrác má Vibrogym: Funguje na principu vibrací, které způsobují reflexivní stahování svalů, čímž dochází k jejich intenzivnímu procvičování
Funguje na principu vibrací, které způsobují reflexivní stahování svalů, čímž dochází k jejich intenzivnímu procvičování

Uvidíme se spolu nejen na Pankráci?

Já se těším, až vše vyzkouším a budu s Vámi sdílet, a Vy neváhejte a vyzkoušejte také! Pozor, pro ty co dočetly až do konce: první hodinu cvičení s našimi novinkami máte ode mě zdarma! Tak si řekněte o vyzkoušení na recepci a rezervujte si termín!

AURA Pankrác je pro mě teď velká výzva. Je to vlastně nový začátek. Konec léta může být i Váš začátek při péči o svoje tělo a duši. Těšíme se na Vás ve Strašnicích, na Vinohradech i na Pankráci!

❤Vaše Bára a trenérky Aura

Co o nás říkají naše klientky?