fbpx

Výzva s Bárou – návrat z dovolené 🙂

autor: | 8. 8. 2020

Po delší odmlce Vás opět zdravím z Aury. Kdo mě pravidelně sleduje ví, že jsem byla na dovolené. Počasí nám opravdu přálo, tak jsme, víc než cokoliv jiného, plavali a užívali si sluníčka u Knížecího rybníka. Zábava to nebyla knížecí, ale přímo královská.

Nížinaté stezky okolo Tábora přímo vybízely k projížďkám na kole, tak jsme taky párkrát vyjeli. Nejvíc se to líbilo Adámkovi, který okolní lesy a pole sledoval ze sportovního vozíku. Když se mu zrovna něco nelíbilo, používali jsme jeho křik namísto zvonku 🙂

img 20200729 123733 od Výzva s Bárou – návrat z dovolené :-)

Geocaching k nezaplacení

S kočárkem jsme podnikli i několik dlouhých procházek do polí, lesů a přírody, kde lišky dávají dobrou noc. Víte jak se snadno starší děti namotivují k podnikání delších pěších výletů? Dejte jim cíl. My už několikátým rokem hledáme „kešky“. Krabičky, které jsou ukryty doslova po celé republice a Vy je pomocí GPS a nápověd hledáte.

img 20200802 175746 od Výzva s Bárou – návrat z dovolené :-)

Jediným prohřeškem bylo na dovolené jídlo. Místní Coop neměl moc zdravých a fitness potravin, tak jsme jedli konzervy, těstoviny a rychlé Eintopfy. A to nemluvím o lákadlech, jako byla točená zmrzlina, nanuky a voňavé pečivo z tamější pekárny. Přiznávám se bez mučení, jídelníček jsem tam opravdu neřešila a dala si všechno, na co jsem měla chuť. Proto jsem se bála podovolenkového vážení, ale byla jsem mile překvapena – přibrala jsem jen půl kila. Vím, že to není žádná hitparáda, ale taky to není konec světa.

Smíšené pocity

Na dovolené jsem se na cvičení s Vámi moc těšila. Ale po příjezdu se mi moc nechtělo. Znáte to. Je moc horko, prší nebo zrovna dávají něco zajímavého v televizi… Ale výmluvy jsou na nic, těmi postavy snů nedosáhneme. Tak jsem sbalila věci na cvičení a vyrazila cvičit. Ještě po prvním kruhu jsem si myslela, že to vzdám a přijdu druhý den, ale pak to přišlo.

Miluju endorfiny

Mám ráda cvičení, ale miluju ten pocit po cvičení. Při cvičení se z hypofýzy vyplavují tzv. Endorfiny neboli hormony štěstí. Ty způsobují, že máme dobrou náladu, jsme šťastné, uvolněné a dokonce i více kreativní. Tyto pocity nastupují již deset minut po začátku cvičení a vydrží až půl hodiny po jeho skončení. Smích, úsměv, dobrá nálada způsobují i fyzické změny, po kterých vypadáme hned o pár let mladší. Přitom se na to i cítíme, protože z nás spadlo to břemeno špatné nálady a stresu. Zároveň si s klidem a úsměvem na tváři srovnáme události uběhlých dnů, vyženeme z hlavy to negativní a zaměříme se na to pozitivní nebo se připravíme na další pracovní den a zvládneme ho s dobrou náladou. Změní se náš pohled na svět. Budeme se více usmívat a budeme si užívat duševní pohody. Při pravidelném cvičení se z nás tudíž stanou krásné a sebevědomé ženy i po stránce psychické i fyzické, a k tomu je potřeba i jistá míra pravidelnosti.

Zvyk je železná košile

Takže vím, že dovolené a prázdnin je třeba. Potřebujeme čas na sebe a na rodinu. Také vím, že návrat po dovolené je náročný, ale věřte mi – STOJÍ TO ZA TO! Když budeme 3x – 4x týdně chodit cvičit a upravíme si k tomu i jídelníček, výsledek se dostaví poměrně rychle. Je nám sice jasné, že to nefunguje stejně rychle jako v reklamách, ale stejně bychom chtěly výsledky vidět co nejdříve. Toho dosáhneme skutečně jen pravidelností.

Těším se na pravidelné setkávání s Vámi, společné cvičení a sdílení letních zážitků. Buďme šťastné, uvolněné, sebevědomé a krásné. Pojďme do toho zas a znovu.

img 20200804 193000 od Výzva s Bárou – návrat z dovolené :-)

❤Vaše Bára a trenérky Aury

Co o nás říkají naše klientky?