Výzva s Bárou – návrat z dovolené 🙂

autor: | 8. 8. 2020

Líbí se Vám text? Sdílejte pro kamarádky...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Print this page
Print

Po delší odmlce Vás opět zdravím z Aury. Kdo mě pravidelně sleduje ví, že jsem byla na dovolené. Počasí nám opravdu přálo, tak jsme, víc než cokoliv jiného, plavali a užívali si sluníčka u Knížecího rybníka. Zábava to nebyla knížecí, ale přímo královská.

Nížinaté stezky okolo Tábora přímo vybízely k projížďkám na kole, tak jsme taky párkrát vyjeli. Nejvíc se to líbilo Adámkovi, který okolní lesy a pole sledoval ze sportovního vozíku. Když se mu zrovna něco nelíbilo, používali jsme jeho křik namísto zvonku 🙂

Geocaching k nezaplacení

S kočárkem jsme podnikli i několik dlouhých procházek do polí, lesů a přírody, kde lišky dávají dobrou noc. Víte jak se snadno starší děti namotivují k podnikání delších pěších výletů? Dejte jim cíl. My už několikátým rokem hledáme „kešky“. Krabičky, které jsou ukryty doslova po celé republice a Vy je pomocí GPS a nápověd hledáte.

Jediným prohřeškem bylo na dovolené jídlo. Místní Coop neměl moc zdravých a fitness potravin, tak jsme jedli konzervy, těstoviny a rychlé Eintopfy. A to nemluvím o lákadlech, jako byla točená zmrzlina, nanuky a voňavé pečivo z tamější pekárny. Přiznávám se bez mučení, jídelníček jsem tam opravdu neřešila a dala si všechno, na co jsem měla chuť. Proto jsem se bála podovolenkového vážení, ale byla jsem mile překvapena – přibrala jsem jen půl kila. Vím, že to není žádná hitparáda, ale taky to není konec světa.

Smíšené pocity

Na dovolené jsem se na cvičení s Vámi moc těšila. Ale po příjezdu se mi moc nechtělo. Znáte to. Je moc horko, prší nebo zrovna dávají něco zajímavého v televizi… Ale výmluvy jsou na nic, těmi postavy snů nedosáhneme. Tak jsem sbalila věci na cvičení a vyrazila cvičit. Ještě po prvním kruhu jsem si myslela, že to vzdám a přijdu druhý den, ale pak to přišlo.

Miluju endorfiny

Mám ráda cvičení, ale miluju ten pocit po cvičení. Při cvičení se z hypofýzy vyplavují tzv. Endorfiny neboli hormony štěstí. Ty způsobují, že máme dobrou náladu, jsme šťastné, uvolněné a dokonce i více kreativní. Tyto pocity nastupují již deset minut po začátku cvičení a vydrží až půl hodiny po jeho skončení. Smích, úsměv, dobrá nálada způsobují i fyzické změny, po kterých vypadáme hned o pár let mladší. Přitom se na to i cítíme, protože z nás spadlo to břemeno špatné nálady a stresu. Zároveň si s klidem a úsměvem na tváři srovnáme události uběhlých dnů, vyženeme z hlavy to negativní a zaměříme se na to pozitivní nebo se připravíme na další pracovní den a zvládneme ho s dobrou náladou. Změní se náš pohled na svět. Budeme se více usmívat a budeme si užívat duševní pohody. Při pravidelném cvičení se z nás tudíž stanou krásné a sebevědomé ženy i po stránce psychické i fyzické, a k tomu je potřeba i jistá míra pravidelnosti.

Zvyk je železná košile

Takže vím, že dovolené a prázdnin je třeba. Potřebujeme čas na sebe a na rodinu. Také vím, že návrat po dovolené je náročný, ale věřte mi – STOJÍ TO ZA TO! Když budeme 3x – 4x týdně chodit cvičit a upravíme si k tomu i jídelníček, výsledek se dostaví poměrně rychle. Je nám sice jasné, že to nefunguje stejně rychle jako v reklamách, ale stejně bychom chtěly výsledky vidět co nejdříve. Toho dosáhneme skutečně jen pravidelností.

Těším se na pravidelné setkávání s Vámi, společné cvičení a sdílení letních zážitků. Buďme šťastné, uvolněné, sebevědomé a krásné. Pojďme do toho zas a znovu.

❤Vaše Bára a trenérky Aury

Co o nás říkají naše klientky?

 

Líbí se Vám text? Sdílejte pro kamarádky...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Print this page
Print