fbpx
Kruhový trénink pouze pro ženy

Tak už taky chodím na „kruháč“

autor: | 1. 9. 2019

Naše členka Alžběta Bublanová se podělila o zkušenosti s cvičením v AuraFit. Trénink na pístových strojích je prostě nejlepší pro formování postavy a zlepšené spalování tuků 🙂

Alžběta píše:

Proč jsem začala cvičit?

Nikdy jsem u žádného sportu nevydržela delší čas. Zkoušela jsem různé druhy aerobiku, kolečkové brusle, pilates i jógu. Je pravda, že v mladším věku moje sportovní pokusy úzce souvisely s touhou vypadat dobře, tedy být štíhlá a mít pevné tělo, to chce asi každá. A s věkem se to sice nemění, ale rozšiřuje o další důvod, a sice zůstat alespoň trochu zdravá.

A je tomu tak třičtvrtě roku, co mi začaly problémy se zády. A tak jsem po nějakém čase šla k doktorovi. A svlíkla se před ním. A on mi povídá, že není divu, že mě bolí záda, protože mám ochablé svalstvo. Namítla jsem, že občas cvičím pilates, ale on trval na svém. Tedy na tom, že na mém těle je vidět, že nesportuji. Odhodila jsem tedy stranou uraženou pýchu a zeptala se, co bych tedy měla dělat. A říkala si, s kterým novodobým a trendy sportem se vytasí. Bylo mi řečeno, že stará dobrá posilovna docela postačí. Konkrétně kruhový trénink by byl pro mě ideální.

Bez chlapů a zdravě

kruhový trénink aurafit

Alžběta Bublanová: cvičení kruhového tréninku mi pomohlo s bolestmi zad

Přestala jsem tedy chodit na pilates, kde jsem podle mého názoru stejně blbě dýchala a nedokázala se uvolnit natolik, aby to s mými zády nějak hnulo, a zapátrala jsem na internetu, kde je nejbližší posilovna s kruhovým tréninkem. A ejhle, aura, kousek od Jiřáku, ve Slavíkově 15. Zamířila jsem tedy tam, a hned se mě ujala trenérka Aneta, která prošla celým mým tréninkem, zdarma, a s nabídkou, že až přijdu příště, klidně mi ty cviky ukáže zase. Řekla jsem jí na začátku, že můj problém jsou záda. Ujistila mě, že většina klientek sem chodí proto, že má zdravotní potíže:

„V klasické posilovně si cvičíte buď sami, takže si můžete ještě více ublížit, nebo si platíte drahého trenéra. Tady je k dispozici trenérka pro všechny a už při prvním vstupu se ptám, co sem klientku zatáhlo, a podle toho nastavíme náročnost cvičení. Zdravotní problémy bývají jedním z častých důvodů.“

No a když už je řeč o těch klientkách, a nikoliv klientech, tak bych mohla ještě prozradit, že na cvičení sem mají muži vstup zakázán. To jsem ocenila pokaždé, když jsem si sedla na jakýkoli stroj, a nemusela, jako v klasické posilovně, snižovat závaží.

Půl minuty se zátěži. To dám

Ale abychom se vrátili k tomu, jak můj kruhový trénink probíhal. Na každém stroji jsem půl minuty, pak se ozve gong a vymění se stanoviště. Mezi jednotlivými stroji dělám kardiovaskulární cviky, tedy nějaké poskoky, taky cvičení na bosu nebo rotačním disku. Efektivní cvičení, které nesedře z kůže. Takže tohle jsem přesně potřebovala. Rovnou jsem si koupila roční členství s tím, že můžu přijít kdykoli, na jak dlouho chci a ještě využít tzv. speciálek, tedy cvičení podle trenérky ve více klientkách.

Problémové partie?

Já tedy zatím vystačím s klasickým kruhovým tréninkem, ale na co se vrhnu co nejdříve je Rolletic. To je klasický masážní stroj, který nejen formuje postavu a zbavuje tuků, ale ještě vám udělá takový ten blažený výraz v obličeji.

Výhody kruháče na strojích pro ženy

  • – můžu přijít kdy chci, kromě speciálek není potřeba rezervace
  • – vím, co mám cvičit. Půlminutky na každém stroji stačí a hned jak zazní gong se přesunu na další stanoviště
  • – předvybrané stroje s adekvátní zátěží a bez mužů