fbpx
pomerančová kůže

Kdo maže, ten jede – aneb vyhrajte konečně nad celulitidou

autor: | 11. 1. 2020

AKCE: Namažte se taky! V týdnu 13.-19.1.2020 si můžete zdarma vyzkoušet, jak pomáhá masážní gel Topvet. Řekněte si trenérce a ověřte sama účinek při hodině BetterBelly na Stráše a Jiřáku, a na rolleticu (jen Jiřák). Hřejivý efekt gelu se skořicí zrychlí boj, který zná snad každá z nás 🙂

Týká se vás problém s celulitidou? Nevadí, nejste v tom sama, a když dodržíte několik jednoduchých doporučení, může být problém velice rychle minulostí.

BetterBelly je speciální doplněk pro hubnutí na bříšku a právě jen tam
BetterBelly je speciální doplněk pro hubnutí na bříšku a právě jen tam
  • TIP1: máte rezervovanou na příští týden svoji seanci na BetterBelly? Můžete si rezervovat ZDE. Přihlašovací údaje stejné jako ve fitku 🙂
  • TIP2: nebyla jste u nás už dlouho? Chcete si vyzkoušet zdarma BetterBelly nebo rolletic (jen Jiřák)?. Udělejte si registraci pro obnovený zkušební trénink a rezervujte si Váš termín!

1. Dodržujte pitný režim

Nejdůležitější radu samozřejmě zařazuji na první místo, bez vody to zkrátka nepůjde, a to bez výjimky. Dehydratace vašeho těla způsobuje ochabnutí vaziva, snadnější ukládání tuku a přispívá ke vzniku celulitidy. Nezapomínejte tedy pravidelně pít. Káva se do pitného režimu nepočítá, to samé platí u černého a zeleného čaje.

Jen voda ale sama o sobě nefunguje, kdyby se celulitida dala zahnat pitím, nikdo by ji neměl… Budete toho muset pro její definitivní likvidaci udělat víc.

2. Zdravý životní styl

Společně s vodou může celulitidu pomalu avšak jistě odstranit pravidelný pohyb v kombinaci s netučným jídlem. Prospěje vám i otužování a nebo pravidelná návštěva sauny. Pokud jste kuřačka, může vám pomoci i omezit počet cigaret. V podstatě tedy na celulitidu pomáhá, když uděláte něco hezkého pro sebe, takže splnit tohle doporučení určitě nebude tak těžké.

Boj s celulitidou je sice běh na dlouhou trať, ale s trochou trpělivosti cíle určitě dosáhnete. Stačí nezapomínat pořádně pít, dát si k obědu místo kachny třeba krůtí maso, strávit deset minut třikrát týdně na Rolleticu a svoje výsledky raketově urychlit hřejivým skořicovým gelem…

3. Lymfatická masáž

rolletic od Kdo maže, ten jede - aneb vyhrajte konečně nad celulitidou
rolletic na Jiřáku

Lymfatická masáž (setkat se můžete i s pojmem lymfodrenáž) je typ masáže založený na rychlejším rytmickém hnětení svalů. V případě celulitidy tedy zejména hýžďového svalu a horní části stehen. Jde o záležitost nepochybně prospěšnou, kromě celulitidy se používá třeba i k léčbě chronických otoků.

V Aura Fit Clubu na Jiřího z Poděbrad je všem klientkám k dispozici rolletic, válečková lymfatická masáž prováděná speciálním masážním strojem. Rolletic zlepšuje prokrvení tkáně, podporuje odbourávání tuků a zpevňuje svalstvo. Samé příjemné benefity, takže ho určitě vyzkoušejte.

4. Hřejivé masážní gely TOPVET

Když nemáte možnost chodit se denně ohřívat do sauny, v Aura Fit vám nabízíme i příjemnou a voňavou alternativu. Nabídnout vám totiž můžeme skořicový gel, kterým je doporučeno si 2x – 3x denně namazat místa, na kterých vás celulitida trápí, ideálně před nějakou fyzickou námahou, ať už je to návštěva fitka, nebo procházka s pejskem.

Celulitida, neboli také pomerančová kůže, je jednoduše noční můrou mnoha žen, které by rády v létě vyrazily k moři či k bazénu v bikinách. Projevuje se hrbolatou kůží zejména v oblasti zadku a stehen, a u žen se objevuje výrazně častěji (my máme totiž tenčí kůži). Jde sice pouze o estetický problém, vašemu zdraví rozhodně nijak neškodí, ale i tak by se jistě spoustě žen a slečen ulevilo, kdyby jí definitivně mohly zamávat na rozloučenou…

TOPVET krémy pomáhají a zahřívají - nejoblíbenější je škořicový gel
TOPVET krémy pomáhají a zahřívají – nejoblíbenější je škořicový gel

Skořicová silice příjemně prohřeje tkáň, roztáhne cévy a urychlí spalování tuku, je tedy velice efektivním pomocníkem v boji s celulitidou. Při opravdu pravidelném používání se výsledků dočkáte velmi rychle. Další výhodou je, že gel i velice příjemně voní. To sice samo o sobě celulitidu nezažene, ale rozhodně to není k zahození pro pocit osobní pohody.

Hodně se používá i při cvičení na eliptikalu s BetterBelly. Řekněte si o vyzkoušení…

5. Pozor na hormonální nerovnováhu

Jedním z naštěstí méně častých důvodů, proč celulitida vzniká, je hormonální nerovnováha. Pokud se u vás celulitida objevila například po výměně užívaného typu antikoncepce, nebo naopak po jejím vysazení, konzultujte tento problém se svým lékařem. V tomto případě vám totiž ani sebelepší pitný režim nepomůže, takže pozor na to.

Protože kdo maže, ten jede. Nejdůležitější na tom všem je ale pravidelnost, nestačí pořádně pít pět dní v týdnu, pět dní pravidelně používat skořicový gel, ale o víkendu zlenivět a na všechno zapomenout. Kdo chce něčeho dosáhnout, musí na sebe myslet každý den. 

Co o nás říkají naše klientky?