pomerančová kůže

Kdo maže, ten jede – aneb vyhrajte konečně nad celulitidou

autor: | 11. 1. 2020

Líbí se Vám text? Sdílejte pro kamarádky...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Print this page
Print

AKCE: Namažte se taky! V týdnu 13.-19.1.2020 si můžete zdarma vyzkoušet, jak pomáhá masážní gel Topvet. Řekněte si trenérce a ověřte sama účinek při hodině BetterBelly na Stráše a Jiřáku, a na rolleticu (jen Jiřák). Hřejivý efekt gelu se skořicí zrychlí boj, který zná snad každá z nás 🙂

Týká se vás problém s celulitidou? Nevadí, nejste v tom sama, a když dodržíte několik jednoduchých doporučení, může být problém velice rychle minulostí.

BetterBelly je speciální doplněk pro hubnutí na bříšku a právě jen tam
BetterBelly je speciální doplněk pro hubnutí na bříšku a právě jen tam
  • TIP1: máte rezervovanou na příští týden svoji seanci na BetterBelly? Můžete si rezervovat ZDE. Přihlašovací údaje stejné jako ve fitku 🙂
  • TIP2: nebyla jste u nás už dlouho? Chcete si vyzkoušet zdarma BetterBelly nebo rolletic (jen Jiřák)?. Udělejte si registraci pro obnovený zkušební trénink a rezervujte si Váš termín!

1. Dodržujte pitný režim

Nejdůležitější radu samozřejmě zařazuji na první místo, bez vody to zkrátka nepůjde, a to bez výjimky. Dehydratace vašeho těla způsobuje ochabnutí vaziva, snadnější ukládání tuku a přispívá ke vzniku celulitidy. Nezapomínejte tedy pravidelně pít. Káva se do pitného režimu nepočítá, to samé platí u černého a zeleného čaje.

Jen voda ale sama o sobě nefunguje, kdyby se celulitida dala zahnat pitím, nikdo by ji neměl… Budete toho muset pro její definitivní likvidaci udělat víc.

2. Zdravý životní styl

Společně s vodou může celulitidu pomalu avšak jistě odstranit pravidelný pohyb v kombinaci s netučným jídlem. Prospěje vám i otužování a nebo pravidelná návštěva sauny. Pokud jste kuřačka, může vám pomoci i omezit počet cigaret. V podstatě tedy na celulitidu pomáhá, když uděláte něco hezkého pro sebe, takže splnit tohle doporučení určitě nebude tak těžké.

Boj s celulitidou je sice běh na dlouhou trať, ale s trochou trpělivosti cíle určitě dosáhnete. Stačí nezapomínat pořádně pít, dát si k obědu místo kachny třeba krůtí maso, strávit deset minut třikrát týdně na Rolleticu a svoje výsledky raketově urychlit hřejivým skořicovým gelem…

3. Lymfatická masáž

rolletic na Jiřáku

Lymfatická masáž (setkat se můžete i s pojmem lymfodrenáž) je typ masáže založený na rychlejším rytmickém hnětení svalů. V případě celulitidy tedy zejména hýžďového svalu a horní části stehen. Jde o záležitost nepochybně prospěšnou, kromě celulitidy se používá třeba i k léčbě chronických otoků.

V Aura Fit Clubu na Jiřího z Poděbrad je všem klientkám k dispozici rolletic, válečková lymfatická masáž prováděná speciálním masážním strojem. Rolletic zlepšuje prokrvení tkáně, podporuje odbourávání tuků a zpevňuje svalstvo. Samé příjemné benefity, takže ho určitě vyzkoušejte.

4. Hřejivé masážní gely TOPVET

Když nemáte možnost chodit se denně ohřívat do sauny, v Aura Fit vám nabízíme i příjemnou a voňavou alternativu. Nabídnout vám totiž můžeme skořicový gel, kterým je doporučeno si 2x – 3x denně namazat místa, na kterých vás celulitida trápí, ideálně před nějakou fyzickou námahou, ať už je to návštěva fitka, nebo procházka s pejskem.

Celulitida, neboli také pomerančová kůže, je jednoduše noční můrou mnoha žen, které by rády v létě vyrazily k moři či k bazénu v bikinách. Projevuje se hrbolatou kůží zejména v oblasti zadku a stehen, a u žen se objevuje výrazně častěji (my máme totiž tenčí kůži). Jde sice pouze o estetický problém, vašemu zdraví rozhodně nijak neškodí, ale i tak by se jistě spoustě žen a slečen ulevilo, kdyby jí definitivně mohly zamávat na rozloučenou…

TOPVET krémy pomáhají a zahřívají - nejoblíbenější je škořicový gel
TOPVET krémy pomáhají a zahřívají – nejoblíbenější je škořicový gel

Skořicová silice příjemně prohřeje tkáň, roztáhne cévy a urychlí spalování tuku, je tedy velice efektivním pomocníkem v boji s celulitidou. Při opravdu pravidelném používání se výsledků dočkáte velmi rychle. Další výhodou je, že gel i velice příjemně voní. To sice samo o sobě celulitidu nezažene, ale rozhodně to není k zahození pro pocit osobní pohody.

Hodně se používá i při cvičení na eliptikalu s BetterBelly. Řekněte si o vyzkoušení…

5. Pozor na hormonální nerovnováhu

Jedním z naštěstí méně častých důvodů, proč celulitida vzniká, je hormonální nerovnováha. Pokud se u vás celulitida objevila například po výměně užívaného typu antikoncepce, nebo naopak po jejím vysazení, konzultujte tento problém se svým lékařem. V tomto případě vám totiž ani sebelepší pitný režim nepomůže, takže pozor na to.

Protože kdo maže, ten jede. Nejdůležitější na tom všem je ale pravidelnost, nestačí pořádně pít pět dní v týdnu, pět dní pravidelně používat skořicový gel, ale o víkendu zlenivět a na všechno zapomenout. Kdo chce něčeho dosáhnout, musí na sebe myslet každý den. 

Co o nás říkají naše klientky?

 

Líbí se Vám text? Sdílejte pro kamarádky...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Print this page
Print