fbpx

Sychravé dny se blíží, pojďte se s námi zahřát 

autor: | 15. 10. 2023

Jak se zahřát a zůstat fit na podzim?

Podzim je tady a s ním i chladnější počasí. Možná se vám nechce jít ven běhat nebo do posilovny, ale je důležité zůstat aktivní a posilovat svou imunitu.

Obáváte se, že s odchodem léta zmizí i vaše kondice? Že přebytečná kila začnou plíživě přibývat pod kabáty?

Chovejte se stejně a udržujte se ve formě i během chladných měsíců! Máme pro vás 5 kroků, které vás na podzim i v zimě udrží v kondici. Tak s chutí do toho.

Přijímejte sezónní změny v jídelníčku

Podzimní ovoce a zelenina je nejen chutná, ale také zdravá. Jablka, hrušky, mrkev, batáty a další podzimní plodiny jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu.

Zkuste nové recepty

Využijte podzimní sezónu k tomu, abyste vyzkoušely nové recepty. Můžete třeba péct jablka v troubě, připravit si krémovou polévku z dýně nebo si uvařit zeleninový guláš.

Zdravá a vyvážená strava je klíčem k dobrému zdraví. Je pro vás snazší jíst zdravě v létě? Přechod na zimu nemusí nutně znamenat, že všechny zdravé návyky musí skončit v propadlišti dějin.

Smoothies stále představují skvělý způsob, jak vyřešit snídani a vajíčka a kaše jsou zase perfektní, pokud hledáte něco, co vás zahřeje. Zkuste „ohřát“ večerní saláty začleněním vařených celozrnných obilovin. Dopřávejte si vývary, krémové polévky, kde místo smetany použijete třeba jogurt, zapékejte a duste zeleninu a dávejte ji jako přílohu k masu nebo ji jezte jen tak samotnou. Mrkev, dýně, červená řepa – podzimní sezónní zelenina je stejně krásně barevná jako ta letní a tato ´duha na talíři´ je skvělým způsobem, jak zajistit dostatečnou konzumaci nezbytných živin.

Doplňujte vitamíny průběžně

Vitamíny a minerály jsou důležité pro správné fungování imunitního systému. Mnohé z nás řeší problém, až když nastane. Imunitní systém ale nejlépe funguje, když je podporován nepřetržitě. Začněte proto užívat multivitamin, když vám nic není a cítíte se zcela zdraví a v pohodě.

Pokud chcete, aby vás imunitní systém podržel v období zimních chřipek a nachlazení, musíte si uvědomit, že nelze posílit imunitní systém jako takový, ale zvýšit jeho výkonnost a schopnost odvádět svou práci tak, jak se patří.

Obecně platí, že multivitamin a minerální látky jsou dobrým a cenově dostupným způsobem, jak vyplnit jakékoliv nedostatky ve stravě a dodat živiny tradičně spojované s posilováním imunity, jako je zinek a vitamin C i v zimním období postrádaný vitamin D.

Přidejte do jídla ostré koření

Tato sezóna vydatných polévek, pečení a dušení představuje skvělou možnost, jak si příjemně okořenit život zařazením rozličných druhů koření. Inspirujte se u oblíbených obchodních řetězců a zařaďte ostré koření do teplých nápojů, smoothies, polévek i třeba sušenek a dalších pečených sladkostí. Některé druhy koření mají protizánětlivé účinky. Tak třeba kurkumin obsažený v kurkumě.

Pravidelně se hýbejte

Cvičení je skvělý způsob, jak posílit imunitu. Pokud vám počasí nepřeje, můžete nás navštívit v Aura Fit Lady Clubech a my už se s Vámi zahřejeme.

AuraTip1: BetterBelly

Pomáhá zahřátím tukových buněk při současném aktivním kardio cvičení. Kardio nemá být náročné.

Rychlejší chůze na běhacím pásu nebo pomalejší pohyb na eliptikalu pomáhá rozproudit krev. Metabolický proces se postará o krytí energetických potřeb. Břišní pás BetterBelly zahřívá tělesné partie na břiše. Tukové buňky ze zahřívaných partií se snadněji uvolňují k přeměně na energii.

AuraTip2: Kalhoty BetterLegs

BetterLegs jsou speciální kalhoty s infračerveným zářením pro zahřívání zadních stehen a příslušných vyšších zadních partií.

IMG 20220526 WA00082 - Sychravé dny se blíží, pojďte se s námi zahřát 

AuraTip3: Dynamický kruháč

V AURA klubech se využívají hydraulické pístové stroje, které mají jedinečnou vlastnost – umožňují zároveň kardiovaskulární i silový trénink. A navíc, protože jsou pístové, šetří čas. To znamená, že jednou skupinou svalů provádíte tlak a opačnou svalovou skupinou tah. Taková intenzita cvičení vede ke snadnému zvýšení a udržení požadované tepové frekvence v tzv. aerobní zóně.

AuraTip4: VacuShape

Už na 3 ze 4 poboček se můžete pořádně zapotit na Vacushape. Aby se vám začaly spalovat právě tuky, je potřeba nějaký pohyb a dostatečně prokrvené tkáně. A právě svižná chůze je skvělá v tom, že se jedná o nejpřirozenější lidský pohyb. Ve Vacushape se Vám při svižnější chůzi správně prokrví dámské problémové partie na dolní části těla právě díky řízenému podtlaku ve vakuové komoře. Při správné tepové frekvenci se jedná o aerobní cvičení. Právě díky této skvělé metodě, můžete rychleji spalovat tuky a pořádně se u toho zahřát.

AuraTip5: Skořicové gely

Když nemáte možnost chodit se denně ohřívat do sauny, v Aura Fit vám nabízíme i příjemnou a voňavou alternativu. Nabídnout vám totiž můžeme skořicový gel, kterým je doporučeno si 2x – 3x denně namazat místa postižená celulitidou. Ideálně před nějakou fyzickou námahou, ať už je to návštěva fitka, nebo procházka s pejskem.

Nepodlehněte nepřízni počasí

I když je venku chladno, je důležité se hýbat. Investujte do vhodné obuvi a nepromokavé bundy a už se nebudete muset bát, že vám plánovanou procházku překazí nepřízeň počasí.

Pokud šetříte na Vánoce, pak vězte, že dlouhé víkendové procházky jsou skvělým způsobem, jak ušetřit a ještě se skvěle pobavit. Nasaďte hodinky a udělejte si víkendovou soutěž, kdo nachodí víc kroků.

iStock 1337370648 - Sychravé dny se blíží, pojďte se s námi zahřát 
Beautiful smiling woman jogging in autumn park enjoying autumn. The concept of nature and man.

Zde je několik dalších tipů, jak se zahřát a zůstat fit na podzim:

  • Pijte dostatek teplých tekutin, například čaje nebo vody s citronem.
  • Spěte dostatek hodin.
  • Vyhýbejte se stresu.
  • Dejte si pozor na hygienu.

Dodržováním těchto tipů se můžete lépe připravit na podzimní a zimní měsíce a zůstat zdravá a fit.

Proč je důležité se zahřát na podzim?

Na podzim se dny zkracují a noci jsou chladnější. To může mít za následek, že se budete cítit unavená a podrážděná. Zahřátí vám pomůže zlepšit vaši náladu a zvýšit vaši energii.

Jak se zahřát?

Kromě toho, že budete nosit teplé oblečení, můžete se také zahřát pomocí následujících aktivit:

  • Cvičení
  • Horká koupel
  • Masáž
  • Pijte teplé nápoje

Jak zůstat fit na podzim?

I když je na podzim méně času na cvičení, stále je důležité se hýbat. Můžete například:

Chodit na procházky
Zkusit jógu nebo pilates
Chodit (k nám) do fitka
Provádět domácí cvičení

S trochou plánování a snahy můžete zůstat zdravá a fit i na podzim a v zimě a ještě se u toho zahřát.