fbpx

Předsevzetí 2024: Krásnou a sebevědomou ženou s námi

autor: | 13. 1. 2024

Dejte si předsevzetí: Jak nebýt (znovu) jen ledňáček

Některé ženy si dají předsevzetí a myslí si, že začátkem roku zmizí to, co doposud bylo. Vše špatné je najednou pryč. Naše hříchy jsou zapomenuty a my s prvními sekundami nového roku máme pocit, jako bychom se poprvé čerstvě nadechly a začaly znovu žít. S čistým nepopsaným papírem. Jak nebýt (znovu) ledňáček?

Kdo je ve fitness hantýrce „ledňáček“?

Ledňáček je nejenom malý ptáček s modrým zbarvením. Slangově se název ledňáček používá i pro nové klientky, kterých může být začátkem roku plná posilovna. A brzy zase zmizí — odletí. Daly si nové předsevzetí – ztratit nějaké to kilo. Jenže: ještě během ledna zjistí, že to nejde podle jejich představ, že je to moc velká dřina… A koncem ledna už je ve fitku bohužel již neuvidíte…

Pomalu a vytrvale si splňte novoroční předsevzetí. Nebuďte ledňáčkem!

Splňte si svá předsevzetí s Katkou

Katka bývala trenérka a už dlouho je provozní manažerka Aurafit. Je i kouč a do svých konzultací samozřejmě promítá i všechny své osobní zkušenosti. Pokud se obáváte, že svá předsevzetí nezvládnete samy, Katka Vám s nimi pomůže. A protože Aurafit je její srdcová záležitost, má každá klientka slevu 500 Kč/ 1 konzultace.

1 1 - Předsevzetí 2024: Krásnou a sebevědomou ženou s námi
kouckatka.feszani.cz
2 1 - Předsevzetí 2024: Krásnou a sebevědomou ženou s námi
kouckatka.feszani.cz
3 1 - Předsevzetí 2024: Krásnou a sebevědomou ženou s námi
kouckatka.feszani.cz
4 1 - Předsevzetí 2024: Krásnou a sebevědomou ženou s námi
sleva 500 Kč pro naše klientky

Ledňáček si klade na začátku moc vysoké cíle

Kolik žen své novoroční předsevzetí bude dodržovat po celý rok? Málo. Největší počet to vzdá již v průběhu ledna a dál už na to „kašle“. S tím, že to zkusí zase od Nového roku, od pondělí a od začátku měsíce. Však to znáte samy, že?

Proč nedokážete dodržet závazek vůči sobě? Možná si toho kladete moc. Možná čekáte změny hned a neumíte být trpělivé. Možná to byla špatná volba nebo vám chybí dostatečná motivace.

Tipy, jak nebýt ledňáček

1. Začínejte pozvolna, nepřetěžujte se

Žádný maratonec nikdy nepřišel na startovní čáru a nezaběhl trať dlouhou přes 40 km jen tak, bez přípravy. Nechtějte podobné výkony ani po sobě. Zejména máte-li sedavé zaměstnání a na náročnější pohyb nejste zatím zvyklé, dopřejte si čas se s fitkem a jednotlivými cviky seznámit. Popadnout hned tu nejtěžší činku a začít s ní cvičit není hrdinství. Ten největší úspěch je začít se sebou něco dělat a do fitka přijít… Nepokažte si tuhle malou, ale podstatnou výhru nějakým úplně zbytečným zraněním.

2. Nebuďte jako klasický ledňáček, dávejte si pozor na svalovou horečku

Svalová horečka je bolestivý stav, který se objevuje den nebo dva po nepřiměřeně intenzivním cvičení. Podíl na bolesti má kyselina mléčná ve svalech, ale také maličké trhlinky, které se v příliš namáhaném svalu vytvoří, což není zrovna příjemné. Mnoho ledňáčků právě tato horečka potkává opakovaně, bolest spojená se cvičením je velmi rychle připraví o motivaci a po pár trénincích je všemu konec.

Pokud vás taková nepříjemnost přeci jen potká, určitě nechoďte cvičit, než všechny její příznaky úplně zmizí. Léky na svalovou horečku nejsou, zabírá jen odpočinek. Pomoci může sauna, teplá koupel nebo masáž, a to v kombinaci s dostatečným pitným režimem.

Přitom by stačilo jen trochu zpomalit.
NEPŘEPALTE ZAČÁTEK. TUKY SE NENABEROU A HLAVNĚ ANI NESHODÍ ZA 1 MĚSÍC!

3. Nebuďte jako ledňáček, pravidelně upravujte svůj trénink

Od mnoha žen slýcháme ve chvíli, kdy zvažují, zda začít cvičit, pořád jeden a ten samý argument: „nejsem si jistá, jestli mě to bude bavit.“ Pravda je taková, že pokud budete tři roky pořád dokola cvičit ty samé cviky znovu a znovu, pravděpodobně vás to pořád dokola bavit nebude. Každé tělo si navíc na konkrétní námahu časem zvykne, takže cvičit dlouhodobě pořád stejnou sestavu ani není efektivní, hubnout či tvarovat postavu budete přeci jen pomaleji. Pro začátečnice jsou první tři měsíce v kruhu to nejlepší, pak je vhodná změna.

Jak na to?

Překvapte minimálně jednou do týdne své svaly něčím novým. Technika cvičení na strojích zůstává samozřejmě pořád stejná, přidat ale můžete na zátěži strojů. Anebo jednoduše měňte frekvenci a cvičte rychleji. První kolo pro zahřátí, pomaleji, druhé si přidejte, třetí kolo zase zklidněte.

Něco navíc

Cviků s vlastní vahou, činkami, TRX a dalším vybavením, které jsou v Aura fitness k dispozici, jsou tisíce.

Byla by určitě škoda si z toho obrovského množství vybrat jen několik málo kousků a ostatním nikdy nedat šanci.

Vaše cvičení bude s obměňovanými cviky navíc mnohem efektivnější.

Synergie: 1+1 může být víc než 2

Tělo musíte trochu zmást – po 14 dnech si obměňte trošku program a je to. Zeptejte se trenérky, co přidat 🙂 Vyzkoušela jste už Vibrogym nebo VacuShape?

4. S dlouhodobým cvičebním plánem ledňáček nebudete

Kupte si nejlevnější roční kruháč nebo výhodný roční plán All in one. Tyto dlouhodobé cvičební plány budou dalším důvodem, proč nepřestávat chodit.

5. Ledňáček nebudete, když vás to bude bavit

Existují dva způsoby, jak vydržet chodit cvičit pravidelně. První možností je hodně silná vůle a přemáhání se. Druhou možností je cvičit tak, aby vás to bavilo. Takže se na cvičení ve výsledku vlastně těšíte. Rozhodnutí mezi touto dvojicí je jen na vás.

Pokud si vyberete tu druhou variantu, pomoct může třeba cvičení s kamarádkou. Ve dvou se můžete navzájem motivovat a popovídat si. Nebo třeba nákup nových sportovních bot. Byla by přeci škoda, aby nevyužité ležely doma.

Cvičení určitě nemusí být jen otravná povinnost na cestě k nižší váze a lepší postavě, ale i příjemná a aktivní relaxace. Nezapomeňte cvičit správně technicky a na řádné dýchání. Poradí Vám trenérky, stačí se zeptat.