fbpx

Odhaleno pro hubnutí v létě 2/2: TOP čas na nové návyky a styl života. PRAVIDLA pozastavování členství

autor: | 9. 7. 2024

Hubnutí v létě je jednodušší, i když hubnutí není nikdy snadné. Cestou se nevyhnutelně setkáte s překážkami a dietními chybami. Důležité je ale nevzdávat se a s optimismem a vírou v sebe sama jít dál.

Obsah

Hubnutí v létě je jednodušší, i když hubnutí není nikdy snadné.

Tipy, jak překonat překážky a dosáhnout cíle:

1. Najděte si silnou motivaci pro hubnutí v létě:

 • Proč chcete zhubnout? Chcete se cítit zdravěji? Získat více energie? Mít krásnější postavu? Čím silnější bude vaše motivace, tím snáz budete překonávat překážky.
 • Vizualizujte si svůj cíl: Představte si, jak se budete cítit, až dosáhnete svého cíle. To vám pomůže udržet si motivaci a soustředit se na to, co je pro vás důležité.

2. Nastavte si realistické cíle:

 • Nestanovujte si nereálné cíle, kterých chcete dosáhnout přes noc. Raději si stanovte menší, ale dosažitelné cíle, které vás budou motivovat k dalšímu snažení.
 • Místo hubnutí o X kilogramů za měsíc se zaměřte na zdravější stravování a pravidelný pohyb. Tyto změny vám pomohou zhubnout přirozeně a udržitelně.

3. Nebojte se požádat o pomoc:

 • Osvědčte se, že máte podporu rodiny a přátel. Informujte je o svých plánech a požádejte je o pomoc a podporu.
 • Zvažte, zda byste se nechtěli obrátit na nutričního specialistu nebo trenéra. Ti vám pomohou sestavit plán stravování a cvičení, který bude odpovídat vašim potřebám a cílům.

4. Odpusťte si dietní chyby:

 • Každý občas udělá dietní chybu. Důležité je z ní poučit se a co nejrychleji se vrátit do svého zdravého režimu.
 • Neztrácejte naději a nevzdávejte se! I malý krok vpřed je lepší než žádný.

5. Buďte optimističtí a věřte si:

 • Věřte, že dokážete dosáhnout svého cíle. Pozitvní myšlení vám pomůže překonat překážky a zůstat motivovaní.
 • Oslavujte své úspěchy! I když se vám podaří zhubnout jen pár kilo, oslavte to! To vám pomůže udržet si motivaci a jít dál.

Pamatujte: Hubnutí je cesta, ne cíl. Někdy se vám bude dařit více, jindy méně. Důležité je nevzdávat se a s optimismem a věrou v sebe sama jít dál. S trochou snahy a pevnou vůlí se vám podaří dosáhnout vašich cílů a cítit se skvěle ve svém těle!

Mýty o hubnutí: Nevěřte všemu, co slyšíte!

Hubnutí není vždycky snadné a s cestami za vysněnou postavou se pojí i mnoho mýtů a zmatků. Pojďme si některé z nich ujasnit a říct jasné NE!

Mýtus 1: Při grilování můžu sníst masa, kolik chci, a zhubnu.

Pravda: Velká porce masa, i když grilovaného, obsahuje mnoho kalorií a tuku. Pokud chcete hubnout, držte se porce maximálně 200-250 g libového masa. Doplňte ho zeleninou a kouskem celozrnného pečiva. Během dne si dejte lehčí jídlo, například salát s bílkovinou (sýr, vejce, tofu, ryba).

Mýtus 2: Při hubnutí v létě je zmrzlina zakázaná.

Pravda: Ne vždy! Existují zmrzliny s vysokým obsahem bílkovin, nízkým obsahem tuku a bez přidaného cukru. Vyhledejte si takové dopředu a v případě chuti si je dejte v rozumné porci. Naopak se vyhýbejte točené a kopečkové zmrzlině, která je plná cukru. To hubnutí v létě opravdu neprospívá.

Mýtus 3: Večer můžu popíjet vinné střiky.

Pravda: Alkohol bohužel obsahuje kalorie a hubnutí s ním nefunguje. Pokud chcete zhubnout, nepijte alkohol, nebo si dejte maximálně 1 skleničku vína k večeři. V takovém případě ale vynechte pečivo.

Mýtus 4: V hotelu s all inclusive mohu dále hubnout.

Pravda: Bohužel, bohatý výběr jídla v hotelových all inclusive obvykle vede k nabrání na váze. Pokud chcete hubnout, zvolte jiný typ stravování, nebo se na dovolenou připravte mírným nárůstem vydané energie alespoň měsíc předem.

Tipy pro hubnutí v létě:

 • Pijte dostatek čisté vody. Začněte ráno velkou sklenicí a během dne průběžně popíjejte. Do vody pro chuť přidejte mátu, meduňku, citron nebo pomeranč.
 • Před každým jídlem se napijte. Voda zasytí a zmenší porci jídla pro hubnutí v létě.
 • K obědu si vybírejte luštěniny jako přílohu. Těstoviny a knedlíky v rámci hubnutí v létě raději omezte.
 • Vyhýbejte se bílému pečivu. Vsaďte na celozrnné varianty.

Pamatujte: Hubnutí v létě je cesta, ne cíl. Důležité je dělat malé krůčky ke zdravějšímu životnímu stylu a nevzdávat se. S trochou snahy a vytrvalosti se vám podaří dosáhnout vašich cílů!

BONUSOVÁ INFORMACE: jak na pozastavování cvičebního plánU o prázdninách?

Nebudeme si NIC namlouvat, neustále celý rok cvičit nelze. Prostě se občas vyskytne nemoc, operace, delší péče o rodinu nebo dovolená, pracovní nasazení do zahraničí apod. Proto považujeme za svoji přednost, že máme v AURA možnost pozastavovat našim členkám cvičební plány.

Ne každé fitko to nabízí, schválně, znáte nějaké, kde si můžete cvičební plán v rámci svého členství pozastavit na dovolenou nebo plánovanou operaci? U nás to jde od již od 6 měsíčního cvičebního plánu a je to další podpora toho, že je dlouhodobé členství výhodnější.

Nejen cenově, kdy dlouhodobější plány vycházejí samozřejmě na měsíc levněji, ale i právě kvůli pozastavování.

Na jak dlouho lze cvičební plán pozastavit?

Je to jednoduché, u ročního 12M plánu můžete pozastavit členství až na 90 dní a u šestiměsíčního 6M plánu až na 42 dní. Pozastavovat nelze 3 měsíční plán, to by již nedávalo smysl. Asi každá žena ví, že pro zhubnutí nebo zformování postavy je potřeba nejméně 6, ale spíš 9 měsíců.

Tříměsíční cvičební plány bereme vlastně jako takové intenzivní finiše před létem nebo zimním výletem za teplem. Nebo taky členství na zkoušku, když klientka nevěří, že dokáže svůj životní styl změnit a pravidelné cvičení zařadit do svého kalendáře. V tomto případě ovšem pozastavování ztrácí smysl

První pravidlo pozastavování: lze jen PŘEDEM

Nevolejte telefonem, není to důkaz, že jste o pozastavení požádala. Může se stát, že trenérka má plno práce, pozapomene a pak jsou oboustranné mrzutosti. Pokud jste na pobočce a požádáte osobně, ujistěte se, že trenérka pozastavení provede v našem systému. Hned Vám také může říct, kolik dnů pozastavování Vám ještě zbývá.

Pokud po návratu ke cvičení zjistíte, že jste neměla členství pozastavené, tak máte sms nebo email jako důkaz, že jste o pozastavení požádala. Prostě, zavolat na pobočku nebo napsat na centrální email nebo dokonce na centrální fb/insta nestačí 🙂