fbpx

Cvičení je záruka hezké postavy. Chcete jí taky?

autor: | 12. 8. 2023

Hezká postava je něco, co slyšíme a vidíme všude kolem sebe – v televizi, časopisech nebo na sociálních sítích. Ale proč nám na ní tak záleží?

Zdraví a síla

Hezká postava často signalizuje zdravé tělo. Když dbáme na správnou váhu a kondici, podporujeme své zdraví. Cvičení a správná strava nám přinášejí výhody jako více energie, lepší odolnost vůči nemocem a celkově se cítíme lépe. Silné svaly a zdravá váha jsou důležité pro dlouhodobé zdraví.

Jak nás ostatní vnímají

Hezká postava může ovlivnit, jak nás vidí ostatní. S atraktivní postavou se můžeme cítit sebevědomější. Ať už je to správné nebo ne, krásu a atraktivitu lidé často staví do popředí.

Inspirace pro ostatní

Když máme samy hezkou postavu, můžeme inspirovat ostatní. Naše snaha a výsledky mohou motivovat ženy kolem nás, aby se také staraly o své zdraví a vzhled. Můžeme se stát vzorem pro někoho, kdo má problémy s váhou nebo zdravím.

1691826891232 od Cvičení je záruka hezké postavy. Chcete jí taky?
Inspirujte ženy ve vašem okolí

Emocionální stabilita

Je známo, že cvičení a zdravá strava mají pozitivní vliv na naše emoce. Pohyb uvolňuje endorfiny, hormony štěstí, které zlepšují náladu a snižují stres. Být ve formě nám pomáhá lépe zvládat každodenní výzvy a stres. Díky tomu jsme emocionálně stabilní a žijeme šťastnější život.

Větší fyzická zdatnost

Silná a dobře tvarovaná postava nám dává větší fyzické schopnosti. Můžeme dělat různé aktivity a sporty, které jsme si dříve nemyslely, že zvládneme. Schopnost se hýbat bez omezení nám přináší nová dobrodružství a zážitky. Bez ohledu na věk můžeme žít aktivní a plný život.

Hezká postava není jen o vzhledu

Je to o péči o naše tělo a zdraví. Mít hezkou postavu má mnoho výhod, jako je lepší zdraví, zvýšené sebevědomí a sociální akceptace. Každá z nás má jiné tělo a krása je subjektivní. Nejde o dosažení dokonalosti, ale o péči o sebe a zdravý životní styl, který nám prospívá.

Proč cvičit nejen v létě?

EBOOK lÉTO V POHYBU

Zahajte výzvu a překonejte lenost

Zahajte výzvu a překonejte lenost. Léto je ideální období pro dovolenou, relaxaci a odpočinek. Mnohé z nás mají tendenci odsunout pravidelné cvičení na vedlejší kolej. Avšak, ty, co vytrvají, vědí, že jejich tvrdá práce se vyplatí. Proč byste měly pokračovat ve cvičení i během prázdninových měsíců?

Silnější fyzická kondice

Cvičení v letních teplotách je náročnější pro kardiovaskulární systém. Zrychluje se dech, srdce pracuje na plné obrátky. Je nezbytné být v létě na sebe opatrnější. Nicméně, pokud tělo dokáže těmto náročným podmínkám čelit, zvykne si na ně a jeho fyzická kondice se zvyšuje. Na podzim pak budete mít energii na rozdávání.

Vylepšená termoregulace

Během léta se tělo lépe naučí zvládat teplotní výkyvy. To znamená, že vás méně ovlivní přechod z chladu do horka a naopak. Když se organismus naučí lepší termoregulaci, méně se budete potit vlivem vnějších teplotních změn.

Zvýšená flexibilita

Pamatujete na zimní měsíce, kdy jste byly ztuhlé a měly jste potíže sehnout se ke tkaničkám od bot? Svaly jsou ztuhlé a je třeba je postupně rozehřívat cvičením a strečinkem. V zimě tento proces trvá déle, ale v letních teplotách jsou svaly před tréninkem již dostatečně zahřáté. Budete se cítit pohyblivější, flexibilnější a nebude vás trápit ztuhlost. Navíc, lépe předejdete možným zraněním, jako jsou natažené či natržené svaly. Pozor, i v létě je důležité se před cvičením řádně protáhnout a rozehřát, i když to nevyžaduje tolik času.

Udržíte si stabilní váhu a kondici

Tento bod se dá shrnout jedním klíčovým slovem – pravidelnost. Všechny jsme schopné se třikrát týdně věnovat cvičení, třeba jen na půl až tři čtvrtě hodiny. Je mnohem příjemnější a jednodušší pokračovat ve cvičení než jej na dva měsíce úplně vypustit a začít na podzim od nuly. Kolik z nás se vrátí třeba jen po týdnu dovolené s pár kily navíc? Jak rychle se kilogramy hromadí, kondice klesá ještě rychleji. Proto cvičte s mírou, ale nenechte své tělo polevit. Vaše tělo vám poděkuje tím, že se bude cítit a vypadat lépe.

10 výhod cvičení a zdravého stravování

Mnoho žen má kvůli rychlému životnímu stylu problémy být aktivní a dodržovat zdravé stravovací návyky. Je to ještě těžší pro ženy, co pracují v kanceláři, protože sedavé zaměstnání může vést k nárůstu tělesné hmotnosti. Ale i když máte sedavé zaměstnání, měly byste hledat nové způsoby, jak žít zdravě a aktivně.

1691826891207 od Cvičení je záruka hezké postavy. Chcete jí taky?

Zdravý životní styl přináší mnoho výhod

  1. Usnadňuje provádění každodenních úkolů

Když vaše tělo pracuje proti odporu (jako při posilování), svaly se zesilují. To vám pomůže se vším. Od zvedání těžkých věcí po udržení rovnováhy a dokonce i s jednoduchými úkony, jako je třeba otevírání sklenic.

  1. Cvičení zvyšuje sebedůvěru

Aktivní a zdravý životní styl také zlepšuje vaši sebeúctu a pozitivní myšlení.

  1. Silový trénink pomáhá snižovat riziko osteoporózy

Cvičení může posílit vaše kosti a zmírnit nemoci přicházející nebo zhoršující se s věkem, jako je například osteoporóza.

  1. Cvičení snižuje stres a zlobu

Během cvičení se v těle uvolňují endorfiny, které zlepšují náladu a snižují stres.

  1. Cvičení snižuje riziko zranění

I malé množství svalů může zesílit tělo a chránit klouby a vazy před zraněním.

  1. Pravidelné cvičení zlepšuje sportovní výkon

Pravidelný trénink může zlepšit vaše schopnosti a koordinaci ve vašem oblíbeném sportu.

  1. Cvičení zlepšuje váš metabolismus

Pravidelné cvičení zvýší množství svalů ve vašem těle, což vede ke spalování více kalorií, dokonce i když odpočíváte.

  1. Cvičení pomáhá zmírnit příznaky menopauzy u žen

Pravidelné cvičení může snížit příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka, nespavost a náladovost.

  1. Cvičení zlepšuje krevní tlak a hladinu cholesterolu

Cvičení může snížit krevní tlak a „špatný“ cholesterol, zatímco zvyšuje ten „dobrý“.

  1. Cvičení může změnit (a změní) tvar vašeho těla

Kardio cvičení a posilování mohou zlepšit tvar vašeho těla, ať už jste hubené nebo máte nadváhu.

Hlavní je najít si správný a udržitelný způsob. Tak můžete postupně vylepšovat svou mysl i tělo a dosahovat lepších výsledků. Měly byste zdravě jíst, pravidelně cvičit a začít těžit ze skvělých výhod, které cvičení přináší.