fbpx

Voda – základ života nejen pro ženy

autor: | 9. 3. 2023

Vzhledem k tomu, že voda tvoří převážnou část lidského těla (konkrétně 50–60 %), není divu, že má pro náš organismus tak velký význam. I když množství vody v těle závisí na mnoha faktorech – např. pohlaví, věku, množství svalové hmoty nebo také zdravotním stavu, důležitost správného pitného režimu je za každých okolností stejná.

Soutěž o pitný režim ZDARMA: 

Vyfoťte co nejoriginálnější fotku vás a lahve Aura Fit. Na každé pobočce vyhrávají 3 nejoriginálnější fotky s lahví Aura fit. Ve hře je tedy celkem 12 karet na pitný režim. Soutěž probíhá od 13.3. do 19.3. 2023. Do 19.3. můžete posílat své fotky s Aura Fit lahví přes WhatsApp, messenger nebo na email. Nezapomeňte připsat kontakt na vás a z jaké jste pobočky kvůli vyhodnocení. Vyfoťte se samy, poproste naší trenérku nebo někoho blízkého, buďte originální. Ještě nevlastníte láhev Aura fit? Koupit si jí můžete společně s pitným režimem nebo samostatně (100 Kč). 

Kolik čeho a kdy vypít?

Obecně známé doporučení vypít denně okolo 2 litru vody je spíše jen orientační. Každý jsme originál, a je proto lepší si potřebu vody vypočítat více „na míru“. Optimální příjem tekutin pro dospělého člověka se udává 30–45 mililitrů na kilogram tělesné hmotnosti. Kolik mililitrů je to tedy konkrétně pro vás? Stačí vynásobit svoji hmotnost uvedeným číslem a máte výsledek! (Příklad: pro člověka, který váží 75 kg by nám vyšel příjem tekutin 2250–3375 mililitrů.) Ani tato hodnota však není zcela přesná, měli bychom totiž zohlednit i naši fyzickou aktivitu anebo také aktuální počasí.

Dále záleží i na tom, které tekutiny zvolíme a kdy svůj stanovený objem vypijeme. Jak jistě tušíte, ideální je čistá voda z kohoutku či voda ochucená citronem, dále jsou vhodné i neslazené čaje nebo slabě mineralizované vody. Zároveň bychom měli na pitný režim myslet celý den a nesnažit se vše „dopít“ až večer, protože tím bychom akorát zbytečně zatěžovali naše ledviny v době, kdy mají spíše odpočívat. Nejlépe tedy začněte den sklenicí vody rovnou po probuzení a doplňujte tekutiny v průběhu dne rovnoměrně.

Pitný režim při sportu

Protože víme, že je nezbytné tekutiny (a spolu s tím i některé živiny) doplňovat i při a po tréninku, snažíme se vám s tím pomoci i my v Auře. Proto si u nás můžete vybrat jednu ze dvou výhodných nabídek – pitný režim základní, ve kterém máte vždy vodu a panáka „ionťáku“, či pitný režim komplet, který navíc zahrnuje ještě proteinový shake.

Proč přidat při sportu ionťák?

Během cvičení se pocením zbavujeme nejen vody, ale i důležitých iontů, které je následně potřeba doplnit. Kromě toho obsahují naše ionťáky i vyváženou dávku vitaminů a přispějí tak k naplnění jejich doporučené denní dávky.

Proč si po tréninku dopřát proteinový shake?

Při tréninku přirozeně dochází k narušení struktury svalů, a těm je proto velmi vhodné dodat po fyzické aktivitě potřebné živiny – především bílkoviny, aby se mohly rychleji regenerovat. Vaše tělo se vám pak odmění tím, že bude pevné, pružné, odolnější proti případnému úrazu a v neposlední řadě Vás druhý den svaly nebudou ani tolik bolet! Bílkoviny navíc mají opravdu velký význam pro efektivní spalování tuků, proto je na jejich dostatek nutné dbát i při shazování hmotnosti. Rozhodně nemusíte mít strach, že po vypití proteinového nápoje z vás bude Arnold. 😊 Takto to opravdu nefunguje, bohužel ani u mužů. 😊 Naše proteinové nápoje kromě všech výše zmíněných výhod můžete brát i jako jakousi odměnu za cvičení, protože jsou nejen nutričně hodnotné, ale opravdu i chuťově výborné. No a těch příchutí?! Vybere si každá!

Myslíme na Vás i na přírodu

Určitě se nebojte, že využitím našeho pitného režimu byste sice přilepšili sobě, ale naopak zatížili planetu zbytečnými plasty z jednorázových pet lahví, tak to u nás nechodí! Spotřebu plastů se snažíme snížit na minimum. Lahve Aura Fit jsou určeny pro opakované použití a v našich barvách a s logem Aury je najdete na každé naší pobočce. Ještě nevlastníte láhev Aura fit? Koupit si jí můžete společně s pitným režimem nebo samostatně (100 Kč). 

Tak co, máte zájem si náš pitný režim vyzkoušet? Přijďte si v týdnu od 13.3. zacvičit k nám do Aury a ochutnejte naše lahodné nápoje zdarma!