fbpx

Snadný způsob jak shodit přebytečná kila

autor: | 18. 11. 2023

Vyzkoušejte voňavé dary podzimu

Opravdu máte chuť držet nějakou dietu? Jasně, výsledek hubnoucí kúry není špatný – váha ukazuje o několik kilo méně. Ale té dřiny a odříkání, než se dostanete k vysněné postavě! Co kdybych vám ovšem řekla, že jde hubnout i příjemněji? Vyzkoušejte voňavé dary podzimu. 

Snadný způsob jak se zbavit pár přebytečných kil

Pokud cítíte nebo víte, že ve stravování nedokážete být stoprocentní, občasné hříšky smažte cvičením. V předešlých letech a loni měly úspěch vouchery na cvičení, které můžete pořídit ženě z vašeho okolí nebo si díky němu nechat darovat cvičení pro sebe. Vouchery budou i letos!

1667209510741 od Snadný způsob jak shodit přebytečná kila
Snadný způsob jak napravit stravovací chybičky

A letos pro vás máme přichystanou novinku. Vánoční balíčky, se kterými ušetříte a ještě shodíte přebytečné kilogramy…

Navrh bez nazvu 3 od Snadný způsob jak shodit přebytečná kila
snadný dárek pro vaše zdraví

Jablka, mandarinky a jiné citrusové plody

Ty v sobě totiž skrývají opravdovou zeštíhlující sílu, a přitom chutnají tak dobře, že si je dáte rády každý den.

Tajemství ukryté v plodech

Jedna věc je těmto sladkým ovocným plodům společná – jsou to přírodní produkty, které obsahují spoustu prospěšných živin, a přitom mají málo kalorií. Kromě toho všechny mají svá malá zeštíhlující tajemství, která vás dokážou efektivně podpořit při hubnutí. To se týká hlavně právě jablek, mandarinek a pomerančů. 

Snadný způsob jak nastartovat spalování

Jablka stimulují spalování tuků a látkovou výměnu k rychlejší činnosti, mandarinky dodávají velké množství vitaminu C, který je nepřítelem tuků, a pomeranče už jen svou vůní zahánějí chuť na sladké. Pokud zakomponujete tyhle zázračné potraviny do svého jídelníčku, můžete se zbavit tukových polštářků v rekordním čase.

Jak to celé vlastně funguje?

Vyvážená strava se třemi pestrými hlavními jídly je základním předpokladem. K tomu si pak pravidelně vychutnávejte potraviny, které zeštíhlují. 

Snadný způsob přípravy

Ráno to může být třeba sklenice čerstvé pomerančové šťávy, k malé svačince zase jedna mandarinka, odpoledne jablko nakrájené na měsíčky a posypané skořicí. S touhle dietou půjde hubnutí samo a vy se už brzy budete moct těšit z úspěchu!

Mandarinky

rozehřívají tukové polštářky.

Sladké malé plody mají jen málo kalorií a jsou opravdovými likvidátory tuku. Chytřeji mlsat se na podzim už snad ani nedá. Je to nejen díky vitaminu C, který podporuje tělo v odbourávání faldíků, ale také kvůli obsaženému flavonoidu nobiletinu. To je látka, která zabraňuje tomu, aby se v játrech ukládal tuk.

Zeštíhlující triky:

Syrové ovoce = stop hladu

Máte chuť pořád něco mlsat? Proti tomu výborně zabírá mandarinka. Už při loupání slupky totiž poklesne díky uvolněné čerstvé citrusové vůni chuť na sladké. A samotná sladká chuť zaručeně ztiší myšlenky na další mlsání.

Pomazánka na chleba – sladká snídaně

Je to nízkokalorická alternativa džemu nebo nutelly: Oloupejte jednu mandarinku, rozdělte ji na měsíčky, rozkrájejte na kousky a smíchejte se dvěma lžícemi netučného tvarohu. Pomazánkou potřete dva krajíčky celozrnného chleba a hezky si snídani vychutnejte.

Jablka povzbuzují látkovou výměnu

Ve šťavnatém ovoci se skrývá hned pět látek, které aktivně podporují hubnutí. Vláknina pektin zasytí na delší dobu, draslík podporuje detoxikaci a vylučování odpadních látek z organismu a vitamin C je jako zážehová jiskra pro spalování tuků. Polyfenoly, což jsou druhotné rostlinné látky, povzbuzují zažívání a hořčík urychluje metabolismus tuků a sacharidů.

Snadný tip:

Čerstvé jablko – nejlepší svačina

Jako svačinka, nebo ještě lépe před běžným hlavním jídlem, zaplní jablko žaludek. Automaticky pak budete jíst méně. Slupku v žádném případě neloupejte, většina polyfenolů je totiž právě v ní.

Křížaly – snadný způsob zdravého mlsání

Rozkrájejte pět jablek na plátky a namočte je na pět minut do směsi jednoho litru vody, pěti lžic citronové šťávy a lžíce soli. Poté je sceďte a rozložte na plech. Troubu zahřejte na 50 °C a jablka sušte při mírně otevřených dvířkách čtyři až šest hodin. Při chuti na sladké si pak dejte čtyři až pět křížal. 

Pomeranče krotí návaly hladu

Se svými 40 kcal ve 100 g jsou opravdovou lehkou váhou mezi ovocem. Přesto díky vysokému obsahu vlákniny zasytí na delší dobu a povzbudí látkovou výměnu. Jsou také cenným zdrojem vitaminu C, který napomáhá spalování tuků. A aby toho nebylo málo, obsahují pomeranče, stejně jako ostatní citrusové ovoce, ovocné hořčiny, které stimulují spalování tuků a nenásilně krotí pocit hladu.

Zeštíhlující triky:

Citrusy v jemné marinádě – lehký a chutný předkrm

Poslouží jako nízkokalorický předkrm, povzbuzení pro metabolismus a osvěžující tlumič hladu. Oloupejte důkladně jeden pomeranč a odstraňte i blanky z jednotlivých měsíčků. Dužinu nakrájejte na tenké plátky a rozložte na talíř. Rozkrájejte tři černé olivy na čtvrtiny a rozdělte je na pomeranč. Pak vše přelijte dresinkem z jedné lžičky olivového oleje, lžičky limetkové šťávy, soli a pepře. Nakonec přidejte lístky čerstvé bazalky.

Snadný tip 2 – osvěžující drink

Perfektním startem do nového dne je sklenice (250 ml) čerstvé pomerančové šťávy. Nejlepší je, když si ji vylisujete ráno samy, protože pak bude obsahovat velké množství látek, které zeštíhlují. Pokud na to ale nemáte čas, klidně můžete sáhnout i po kvalitní čerstvé šťávě s dužinou z obchodu.