fbpx

Novinka aplikace GUMPIDO 2022-03

autor: | 27. 3. 2022

Doba gaučová

Zkuste si GUMPIDO aplikaci: patříme k Evropanům s nejmenší fyzickou aktivitou. Jen 5 % z nás se pravidelně hýbe. Evropský průměr je přitom 7 %. Hůř na tom byli již jen obyvatelé Portugalska, Malty a Itálie. Data z České republiky jsou alarmující! 

Prodlužte si život pohybem

Stačí málo! Efekty mírné fyzické aktivity na zdraví a dlouhověkost jsou překvapivé.

Nedávné studie ukázaly, že u starších žen znamená jen 30 minut mírné fyzické aktivity NAVÍC snížení rizika předčasného úmrtí až o 12 %. 

Najděte si alespoň 30 minut denně na pohyb.

Rychlá chůze stačí

Chůze je nejpřirozenější pohyb pro člověka. Pokud má ale pomoci shodit pár přebytečných kilogramů, je důležité chodit pravidelně a ve svižném tempu. Podle doporučení odborníků bychom měly denně ujít kolem 10 tisíc kroků, což odpovídá přibližně 6 až 7 kilometrům za den. Každý má však tuto hranici jinde. Zkuste si počet kroků změřit v „normální“ den a pak počet kroků zvětšujte.  Nesnažte se za každou cenu chodit co nejrychleji. Ale zkuste někdy jít pomaleji a déle.

Zařaďte do chůze i horní polovinu těla.

Vyzkoušejte Nordic walking (chůzi s holemi).

Nechoďte pořád stejnou cestou. Změňte terén, zařazujte kopce, choďte přírodou mimo cesty… Překvapujte tělo, aby si na chůzi nezvyklo. Pak budete spalovat tuk efektivně 🙂

Pohybem ušetříte

Pokud se podaří zvýšit fyzickou aktivitu populace, bude to mít velké dopady na zdravotní péči a její NÁKLADY.

Ty neustále i v důsledku stárnutí populace rostou.

Aplikace GUMPIDO pomáhá a motivuje k pohybu
Aplikace GUMPIDO pomáhá a motivuje k pohybu

Odměňte se pohybem

To je motto mobilní aplikace GUMPIDO. Ta chce pomoci rozhýbat obyvatele České republiky. Stojí za ní manželé Čeřovští. Cestovali Severní Amerikou, když je napadlo řešení, jak Česko rozhýbat. “Češi, ostatně jako Američané, milují výhody, odměny a slevy – my se to rozhodli spojit,”doplňuje Vojtěch Čeřovský.

Naše fitka fungují již více než jednu dekádu.

Naše dlouhodobé klientky, které jsou s námi třeba pět let, platí klidně stále např. 6 tisíc za roční plán.

A spokojenost je oboustranná: dlouhodobý vztah je to nejcennější.

Hlídejte si ale PLATNOST cvičebního plánu. Když VYPRŠÍ platnost, není možné poskytnout cenu jako bývala kdysi.

Prodlužujte si cvičební plány včas!

Tuto výhodu oceníte v blízké budoucnosti: 10% inflace se musí projevit i na ceně cvičení.

V kovidové uzávěře jsme zdarma prodloužili všechny platné plány o dobu, kdy stát nařídil uzavření center zdraví.

Teď se vše snad vrací do normálu, a všechna členství běží.

A ještě jedna důležitá věc:

Moc děkujeme všem členkám, které si před dvěma lety zakoupily cvičební plány s platností ceny na začátku kovidu v akční 50% slevě oproti ceníku. Až se budou tyto plány blížit vypršení, nezapomeňte si je prodloužit (již bez akční 50% slevy, se standardní cenou platnou v době pořízení). I tak tak se Vám to bohatě vyplatí, za 2 roky budou všeobecně ceny v ČR mnohem vyšší.


Moc jste nám pomohly. Díky!

Mobilní aplikace GUMPIDO

Gumpido průběžně načítá (nejen) uběhané kilometry z Apple Health či Google Fit a ty přepočítává na body. Za ty pak v aplikaci dostáváte odměny od partnerů. Těch je tam nyní již celá řada –  Zoot, Notino, Bushman, Wolt, iStyle a další. Partneři a jejich odměny za pohyb neustále průběžně přibývají. Aura Fit Lady Club patří mezi hrdé partnery 🙂 Jsme rády součástí něčeho, co má smysl. 

Každý krok se počítá

Aktuálně aplikace podporuje aktivity jako je chůze, běh či jízda na kole. Nezáleží na tom, jak velký sportovec jste, Gumpido vám počítá i kilometry nachozené při venčení psa nebo při procházce s kočárkem. Pokud jich získáte dostatek, tak je jednoduše vyměníte za odměnu od partnera. Aplikace existuje pro platformy iPhone i Android. Stáhnout si jí můžete z obchodu Apple nebo Google.

Prostě choďte

Pravidelná chůze má jen výhody. Je bezbolestná. Chodit můžete kdykoliv a kdekoliv. Při svižné chůzi se dostanete do aerobní fáze a zahřejete svaly. Při delší procházce začnete spalovat tukové zásoby. Pár minut chození venku dokáže po ránu rozproudit krev a večer naopak příjemně uvolnit před spaním. Kdy raději chodíte vy?

Je GUMPIDO malý krok pro člověka…?

Ale obrovský krok pro lidstvo?

Podaří se manželům Čerovským dostat nás z gauče?
To záleží na vás. Stáhněte apku a odměňujte se za každý KROK.

❤️ Vaše Bára a všechny naše trenérky