fbpx

MDŽ 2024: Ženy, milujte se, jste bohyně

autor: | 28. 2. 2024

Díky výjimečnosti a bojům ženskými zbraněmi jsme tam, kde jsme. MDŽ nám připomíná rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj ženy ve společnosti.

Seberozvoj

Už jste v sobě bohyni objevila nebo ji teprve hledáte? Není důležité, v jaké fázi se ocitáte. Na rozvoj nemáte jediný den (8.3.), ale celý život. Stačí se věnovat sama sobě. Ať už sama nebo s pomocí dalších. A my pro Vás pomoc (a dárek) máme!
Od 4. do 10. 3. 2024 při koupi tříměsíčního cvičebního plánu All in one od nás dostanete dárek v hodnotě 2070 Kč. Při koupi tříměsíční permanentky dostanete tři permanentky pitného režimu (= 30 iontových nebo carnitinových shotů s vodou z barelu + 30 proteinových shaků) a 3 tělesné analýzy pomocí Tanity.

mdz 1 od MDŽ 2024: Ženy, milujte se, jste bohyně
ženy, nenechte si ujít

Co je Tanita?

Na každé pobočce máme speciální váhu TANITA, díky níž vám trenérka provede tělesnou analýzu a zjistí váš metabolický věk, hodnotu bazálního metabolismu v Kcal i kJ, procento tuku v těle, procento tělesné vody, viscerální tuk, hmotnost kostí a váhu svalové hmoty v kg. Dokáže vám říct celková čísla vašeho těla, ale i jeho konkrétních částí (paže – levá a pravá, nohy – levá a pravá, trup). Díky pravidelnému měření a analýze uvidíte výsledky Vašeho snažení.

Harmonie a rovnováha

Poslední dobou jsou to častější a častější případy, které nás obklopují nebo jsme přímo jejich součástí. Mám na mysli prosakování mužského principu do chování žen. Pomalu se tak začíná tvořit svět, kde se snaží ženy mužům vyrovnat. Kde vyrůstáme v podmínkách orientovaných na výkon. Kde chybí ženská něha a empatie.

Dnešní ženy jsou vážně skvělé. Dokáží si vydělat jako muži (často i více), zvládnout chod domácnosti a odzátkovat víno. Častokrát nečekají, až jim muži pomohou do kabátu. Klidně táhnou samy těžké tašky z obchodu. V práci dělají velká rozhodnutí, uzavírají obchodní dohody, jednají s muži a jsou s nimi narovno. Ženy jsou zkrátka samostatné jednotky schopné plně fungovat i bez mužů.

Jenže ženský princip funguje přesně naopak. Pracuje více s bezpodmínečnou láskou – vůči sobě i vůči druhým.

Ženy, nebojme se býti více ženami

Za náš přístup nemůžeme. V mužském principu nás vychovali rodiče. A ty zase jejich rodiče. Děti dělají vše, aby přežily. Musí si tedy získat lásku rodičů. Pokud vidí, že láska rodiče je podmíněna úspěchy, dělají vše proto, aby lásky měly co nejvíce. Podobné chování se následně projevuje celý život. Dospělost je rozdílná jen tím, že se již nesnažíme vyhovět rodičům, ale sobě. Svým nárokům. Nebo šéfovi. Partnerovi. Přátelům. Okolí.

Existuje dost svátků, mezinárodních nebo významných dní, které nám připomínají, jak jsou ženský princip a ženy důležité.

Ženy: Mezinárodní den žen

Je MDŽ politická záležitost? Dneska je pro nás už nepředstavitelné, že bychom nemohly volit a mít stejná práva jako muži. (Přesto na světě je ještě dost zemí, kde to tak není). Za 8. březnem stojí demonstrace a protesty odvážných žen. Díky výjimečnosti a bojům ženskými zbraněmi jsme tam, kde jsme.

Jak a kdy MDŽ vznikl?

Osmý březen připomíná ženské vzpoury minulosti, které se odehrály ne jen proti mužům, ale obecně proti zbytečnému utrpení a proti nerovnosti. Už starořecká Lysistrata a její stoupenkyně, které soustavným odpíráním sexuálního styku donutily muže složit zbraně a ukončit války, jsou s trochou nadsázky inspirátorkami aktivit spojených se současným MDŽ.

Jak se oslavuje MDŽ ve světě?

Dostáváte ikonicky známý červený karafiát? 🙂 Tak třeba v Rumunsku je tento den brán jako ekvivalent ke Dni matek. Dary a květiny proto dostávají jen matky a babičky. Po rozpadu SSSR od tohoto dne upustila Arménie. Místo toho tam však zavedli státní svátek krásy a mateřství datovaný k 7. dubnu.
V Itálii jsou pro tento den typické květiny nazývané žluté mimosas. V Rusku a Albánii zase muži darují čokoládu. Ženy v Portugalsku tento den oslavují v noci ze 7. na 8. března, kdy chodí na večírky a večeře, ale bez mužů. V Polsku, Slovensku, Makedonii, Brazílii, ale i u nás zase dostávají ženy květiny od mužů, zaměstnavatelů nebo při nákupu v obchodním centru.

pexels dominika roseclay 894751 od MDŽ 2024: Ženy, milujte se, jste bohyně
dárek pro ženy

Ženy: Tip na dárek

Už jste vymyslely, čím na MDŽ potěšíte svou kamarádku, maminku, dceru anebo sestru? Pokud ne, máme pro Vás tip na dárek.
Měsíc cvičení All in one pro Vás i pro obdarovanou. Stačí jí přivést k nám do fitka na zkušební trénink a při koupi jakéhokoliv členství (stávající klientky kupovat členství nemusí), dostanete obě výhody cvičení na všech našich strojích ve všech 4 pobočkách na měsíc zDARma. Dárky se při koupi tříměsíčního členství sčítají.


To znamená – 4 měsíce cvičení, 3 tělesné analýzy, 30 iontových shotů s vodou z barelu a 30 proteinových shaků pouze za 5900 Kč.