fbpx

Emoční tuk a emoční jídlo: Jak se zbavit této zátěže?

autor: | 19. 5. 2023

Co je emoční tuk?

Jedno z nejčastějších řešení, které ženy dělají se svými emocionálními problémy, je konzumace jídla. Často sladkého nebo jinak nezdravého jídla. Emoční tuk je označení tuku, který emočním jedením nabereme. Ženy konzumují emoční jídla kvůli stresu, smutku nebo depresi. Emoční jídlo se často jeví jako bezpečný způsob, jak se vyrovnat s duševními problémy. Ale opak je pravdou…

Pozor na emoční tuk

Emoční jídlo se může zdát jako dobrá volba, protože je to rychlý způsob, jak se cítit lépe, ale může to být škodlivé pro vaše zdraví. Konzumace emočního jídla může vést k přibývání na váze, které pravděpodobně není to, co potřebujete. Zatímco můžete cítit krátkodobou úlevu od stresu, dlouhodobě vám emoční jídlo ubližuje.


Jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout emoční tuk, je vyhýbat se emočnímu jídlu.

Jak emoční tuk zhubnout?

Jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout emoční tuk, je vyhýbat se emočnímu jídlu. Pokud máte tendenci jíst kvůli stresu, smutku nebo depresi, snažte se soustředit na náhradní aktivity. Cvičení, procházky, čtení nebo vyhledávání podpory od přátel a rodiny. To vám může pomoci překonat chutě na emoční jídlo a nahradit je něčím zdravějším.

Zdravé jídlo je správná cesta

Kromě toho, že se vyhnete emočnímu jídlu, je důležité se držet zdravé a vyvážené stravy. Zdravá strava je důležitá pro regulaci hladu a energie. Doporučuje se jíst pět až šest malých jídel denně, které by měly obsahovat zdravé tuky, bílkoviny, sacharidy a vlákninu. Je důležité vybrat si zdravé potraviny, jako jsou ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny a luštěniny.

Pryč se špatnými návyky

Kromě toho, že se vyhnete emočnímu jídlu a budete se držet zdravé stravy, je také důležité se vyhnout špatným návykům, jako je kouření nebo pití alkoholu. Tyto zlozvyky mohou zvýšit riziko přibírání na váze a mají špatný vliv na vaše zdraví.

Emoční tuk zhubnete v mysli a duši

Ke zhubnutí emočního tuku je důležité se věnovat aktivitám, které vám pomohou zlepšit vaše duševní a fyzické zdraví. To může zahrnovat kruhový trénink, procházky, jógu, cvičení, meditaci nebo jiné aktivity, které vám pomohou uvolnit stres. Tyto aktivity mohou pomoci zmírnit depresi a smutek a zároveň pomáhají udržovat zdravou hmotnost.

Emoční tuk se drží jako klíště

Emoční tuk a emoční jídlo jsou velkou výzvou, ale existuje mnoho způsobů, jak zhubnout emoční tuk bez toho, abyste se musely obávat škodlivých účinků. Pokud se vyhnete emočnímu jídlu, budete se držet zdravé stravy a věnovat se aktivitám, které vám pomohou uvolnit stres, můžete se vyhnout emočnímu tuku a zůstat zdravé.

996709 607363989283537 1850898493 n od Emoční tuk a emoční jídlo: Jak se zbavit této zátěže?
Zdravé mlsání

Nedržte dietu, zdravě se stravujte

Chcete-li dosáhnout trvalých výsledků, je nutné se vyhnout dietě a zaměřit se na zdravé stravování. Vyřaďte z jídelníčku bílou mouku, bílý cukr a omezte sůl, jak jsem psala v předchozím článku. A soustřeďte se na jídlo, které je přirozené a nebylo uměle zpracované. Tělo je jako auto, které potřebuje dobré palivo, aby mohlo dlouho jezdit. Sledujte své tělo a vybírejte si to, co do něj dáváte. Vaše tělo není popelnice. K tomu je nutné dodržovat kvalitní spánek, odpočinek, malé radosti a rozvíjet sebelásku. Nezáleží na tom, jak vypadáte, kolik máte peněz nebo jaké máte schopnosti, je důležité se přijmout takové, jaké jste.

Cvičením s Betterbelly proti emočnímu tuku na bříšku

Metoda tréninku BetterBelly je jednoduchá. Budete trénovat na eliptickém trenažeru (orbitreku) nebo rotopedu 3x do týdne v délce 30 až 60 minut po dobu nejméně 4 po sobě jdoucích týdnů. Na začátku studie Vás trenérka změří a hodnoty zapíše do Vaší permanentky. Úbytky jsou znatelné především v oblasti bříška, proto měříme obvody bříška kolem pupíku, pasu, zadečku a stehna (zpravidla stehno beze změny, hýždě nepatrný úbytek, většina úbytku obvodu je v pase v oblasti pupíku a 3 cm pod pupíkem). Na konci studie Vás opět přeměříme a rozdíl uvidíte sama.

Pak už přecházíme k samotnému tréninku. Trenérka Vás obalí nejprve strečovou folií z hygienických důvodů a potom Vám přes folii připne břišní pás vytvářející infračervené záření. Díky intenzitě tepelného záření a ve spojení s mírným tělesným pohybem Vaše tělo bude muset pracovat ještě více, aby se ochlazovalo. Tepelné záření působí nejen na povrchu, ale také uvnitř břicha na tuk u tělesných orgánů, a podporuje zrychlení krevního oběhu. Není smyslem zahřívat bříško při cvičení po celou dobu, ale cvičit ve stanovené teplotě. Pro lepší výsledky je tedy lepší nastavit nižší teploty a teprve při další studii teplotu postupně zvyšovat.

TIP navíc: zkuste skořicový gel Topvet. Půjde to ještě lépe 🙂

Jste zabalená do BetterBelly pásu, čas a teplotu máte nastavenou a co teď? Teď přichází kardiovaskulární trénink na orbitreku nebo rotopedu. Cvičte vždy v obuvi, doporučujeme ručník pro průběžné utírání a lahev s vodou nebo carnitinem. Nezadýchávejte se, cvičte s cílem cítit se zahřátá.

Tepovou frekvenci si měřte zhruba 1x za 7–10 minut, hlavně se musíte cítit dobře. Když je tepová frekvence nízká a chcete ji zvýšit, stačí přidat ke cvičení ruce, lehce zvýšit rychlost pohybu, případně lehce zvýšit zátěž. Pro snížení tepové frekvence stačí prodýchat se (hodně se nadechneme a vydechneme, opakujeme), spustit ruce podél boků, snížit zátěž, snížit rychlost, ale nezastavovat.

Vždy je třeba znát doporučený cílový rozsah Vaší tepové frekvence – trenérka Vám poradí, v průběhu cvičení se pohybujete v pásmu cílové tepové frekvence; důležité je cítit se dobře, zahřátá nikoli uhnaná, měla byste být schopná normálně mluvit.

Po ukončení cvičení vás trenérka odpojí od přístroje a sundá vám BetterBelly pás. Bezprostředně po cvičení doporučujeme provést lehký strečink na nohy (již bez pásu, ale fólii si ještě ponechte na těle). Trenérka vám ukáže vhodné cviky. Folii po strečinku můžete roztrhnout nebo rozstřihnout a vyhodit do koše; třeba v koupelně před sprchováním.

Test BL nebo BB od Emoční tuk a emoční jídlo: Jak se zbavit této zátěže?
BetterBelly proti tuku na bříšku a BetterLegs proti tuku na stehnech a zadečku

Cvičením s Betterlegs proti emočnímu tuku na problémových spodních partiích

Cvičení s Betterlegs je podobné jako s Betterbelly. Akorát místo folie máte na sobě jednorázové kalhoty a hubnete především emoční tuk na stehnech a zadku. A to díky kalhotovým návlekům, které hřejí infračerveným zářením a vibrují.

jak mlsat 2 od Emoční tuk a emoční jídlo: Jak se zbavit této zátěže?
Zkuste si BetterBelly nebo nějakou naší jinou speciálku jako BetterLegs