fbpx

Čínský horoskop vodní zajíc 2023 a fitness pro ženy

autor: | 8. 1. 2023

Zajíc je v čínském horoskopu znamením plodnosti, harmonie a dobrého zdraví.Je to ideální doba začít se věnovat fitness cvičení.

Nejsnazší volbou pro pohyb jsou aerobní aktivity jako je chůze, nordic walking, běh nebo jízda na kole, které vám pomohou udržet dobrou kondici a zlepšit vaše zdraví.

Dále byste měly pravidelně zařadit i posilovací cvičení, která vám pomohou udržet pevné a zdravé tělo. Oblíbený pro svoji jednoduchost je kruhový trénink na strojích v ženském fitness.

Nezapomeňte také na dostatečný přísun tekutin a zdravé stravování, abyste dosáhly co nejlepších výsledků.

Pamatujte, že cvičení by mělo být především zábavou a radostí, takže si vyberte aktivity, které vás baví a budete se na ně těšit. Ať už jste znamením Zajíc nebo jiné z dvanácti znamení čínského horoskopu, fitness cvičení je pro všechny ženy skvělou volbou ke zlepšení zdraví a kondice.

S trochou disciplíny a trpělivosti se můžete těšit z viditelných změn ve svém těle a cítit se plné energie a vitality.

Roku 2023 v čínském horoskopu vládne vodní zajíc
Roku 2023 v čínském horoskopu vládne vodní zajíc

Jak mohou ženy posilovat v roce Zajíce podle čínského horoskopu?

Posilování je pro ženy velmi důležité, protože jim pomáhá udržet pevné a zdravé tělo, zlepšit kondici a podporovat dobré zdraví.

Rok, kdy vládne vodní zajíc, může znamenat změnu. Nebuďte ledňáčkem a vaše předsevzetí se splní!
Rok, kdy vládne vodní zajíc, může znamenat změnu. Nebuďte ledňáčkem a vaše předsevzetí se splní!

Ženy by se měly zaměřit především na cviky zaměřené na celé tělo, jako jsou dřepy, výpady, výpady s výskokem, tlaky na ramena nebo bench press. Tyto cviky jsou velmi účinné a pomáhají posílit svaly v celém těle. Pokud začínáte cvičit po delší době, využijte snadno naučitelný kruhový trénink.

U nás v síti butik fitness AURA využíváme pro kruhový trénink speciální pístové stroje sestavené do kruhu. Ty umožňují cvičit zároveň 2 skupiny svalů při jedné sérii. Posilujete a šetříte tak čas.

Kromě toho by ženy měly zařadit do svého tréninku i cviky na zádové a hýžďové svaly, které jsou pro správné držení těla a prevenci bolesti zad velmi důležité.

Je důležité začít s cviky s menšími závažími a postupně zvyšovat váhu, pokud se vaše síly zlepšují. Důležité je také zajistit správné technické provedení cviků, abyste se vyhnuly zranění a dosáhly co nejlepších výsledků.

Když budete pravidelně cvičit, brzy uvidíte výsledky ve svém těle a budete se cítit plné energie a vitality.

Jak vznikl čínský horoskop?

Čínský horoskop je součástí tradiční čínské kultury a má dlouhou historii. Podle legendy ho vytvořil císař Šen Nung před více než 4 000 lety.

Císař Šen Nung byl vynikající vládce a vědec, který zkoumal různé oblasti vědy a léčitelství. Právě on je také považován za zakladatele tradiční čínské medicíny.

Podle pověstí, jednoho dne císař Šen Nung uspořádal soutěž, na které měly být vybrány nejlepší zvířata pro představování jednotlivých roků v nově vytvářeném horoskopu. Do soutěže se přihlásilo 12 zvířat, která byla vybrána na základě jejich vlastností a symboliky.

Zvířata, která se zúčastnila soutěže, byla tygřice, had, kůň, koza, opice, buvol, pes, kanec, kůň, zajíc, krysa a drak.

Od té doby se čínský horoskop stal součástí tradiční čínské kultury a je používán k určování charakteru a osudu jednotlivých lidí podle toho, v kterém roce se narodili. Horoskop je dnes velmi populární nejen v Číně, ale i v mnoha dalších zemích po celém světě.

Proč je kruhový trénink vhodný pro ženy?

 • Kruhový trénink je skvělou volbou pro ženy, které chtějí zlepšit svoji kondici, posílit svaly a spálit přebytečné kalorie.
 • Tento druh tréninku se skládá ze sérií cviků, které jsou prováděny po sobě bez přestávky.
 • Každá série cviků se týká jedné partie těla a po jejím dokončení se přechází na další partii.
reklama trenerky 16 cr - Čínský horoskop vodní zajíc 2023 a fitness pro ženy
Vyzkoušej si fitko ZDARMA a začni se sebou něco dělat!

Kruhový trénink je pro ženy vhodný především kvůli své efektivitě. Prováděním několika cviků najednou dokážete zlepšit svoji kondici a posílit svaly v celém těle.

Navíc kruhový trénink vám umožní spálit více kalorií než klasické cvičení s jednotlivými cviky, takže se můžete těšit i na lepší výsledky v redukci hmotnosti. Jaké mají výsledky naše klientky?

Kruhový trénink je také velmi variabilní a může být přizpůsoben vašim potřebám a cílům. Můžete si vybrat, jaké cviky budete provádět a jaké závaží budete používat. Kruhový trénink můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, a to i doma bez nutnosti návštěvy posilovny. Nicméně, pokud nechcete plánovat svůj kruhový trénink a dáte na osvědčené řešení, cvIčení na pístových strojích sestavených do kruhu je nejvhodnější.

Po zaškolení na zkušebním tréninku totiži budete vždy vědět, jak cvičit a jaký cvik bude následovat.

Kruhový trénink je tedy skvělou volbou pro všechny ženy, které chtějí zlepšit svoji kondici, posílit svaly a spálit přebytečné kalorie. S disciplínou a trpělivostí se můžete těšit ze zlepšení vaší kondice a pevnějšího a zdravějšího těla.

Předpovídá se, že rok 2023 bude rokem naděje

Rok 2023 je rokem znamení vodní zajíc. Rok vodního zajíce začíná 22. ledna 2023 (čínský Nový rok) a končí 9. února 2024 (čínský Silvestr).

Znamení zajíc je v čínské kultuře symbolem dlouhověkosti, míru a prosperity.

Lidé narození v roce Zajíce jsou šťastné znamení a věří se, že jsou ostražití, vtipní, pohotoví a vynalézaví. Nejkompatibilnější znamení zvěrokruhu pro králíky jsou kozy, psi a prasata.

Proč je pro ženy důležité posilovat dlouhodobě?

Posilování je velmi důležité pro zlepšení vaší kondice, zdraví a vzhledu. Pokud posilujete dlouhodobě, můžete očekávat řadu výhod, které vám pomohou žít plnohodnotný a zdravý život.

Posilování vám pomůže zvýšit sílu a vytrvalost. Svaly jsou hlavním zdrojem energie a když je posilujete, získáte více síly a vytrvalosti, což vám umožní vykonávat každodenní činnosti snadněji a s menším úsilím.

Pokud posilujete, spalujete více kalorií a podporujete tak udržení přiměřené hmotnosti nebo úbytek nadbytečných kilogramů.

Posilování také pomáhá spalovat kalorie a snižuje riziko obezity.

Posilování má také pozitivní vliv na zdraví kostí a kloubů. Posilování pomáhá posílit kosti a klouby, což snižuje riziko zlomenin a bolesti zad.

Posilování také přispívá k lepšímu psychickému zdraví.

Cvičení obecně pomáhá zlepšovat náladu a snižovat stres, a posilování je jednou z aktivit, které tyto pozitivní účinky má.

Vzhledem k těmto výhodám je důležité posilovat dlouhodobě, abyste mohli plně využít jeho přínosů pro vaše zdraví a kondici.

Je důležité začít s cviky s menšími závažími a postupně zvyšovat váhu, pokud se vaše síly zlepšují, a zajistit správné technické provedení cviků, abyste se vyhnuli zranění.

Proč je pro ženy vhodný skupinový trénink s jinými ženami?

Skupinový kruhový trénink s jinými ženami je pro ženy velmi vhodný, protože nabízí řadu výhod, které jim pomáhají dosáhnout jejich cílů a zlepšit svoji kondici.

Zapojení do skupinového tréninku vám může pomoci zvýšit motivaci a vytrvalost, protože budete cvičit s ostatními ženami, které jsou na stejné vlně jako vy a mají podobné cíle. Můžete se navzájem podporovat a společně se zlepšovat.

 • Navíc skupinový trénink vám umožní získat individuální rady od trenérky, která může přizpůsobit trénink vašim potřebám a pomoci vám s technikou cviků. To může přispět ke zvýšení účinnosti tréninku a snížení rizika zranění.
 • Skupinový trénink také přináší sociální aspekt, který může být pro mnohé ženy velmi důležitý. Můžete se seznámit s jinými ženami, získat přítelkyně se stejnými zájmy a cíli a cvičit v příjemném a podporujícím prostředí.
 • V neposlední řadě je skupinový trénink také vhodný pro ženy, které se bojí cvičit samy nebo si nevědí rady s tréninkem, protože mohou využít podpory a rad ostatních žen a společně se učit nové cviky a tréninkové postupy.
reklama trenerky 06 cr - Čínský horoskop vodní zajíc 2023 a fitness pro ženy
Přidej se k nám, do plavek se začíná hubnou teď!

Vzhledem k těmto výhodám je skupinový kruhový trénink s jinými ženami velmi vhodnou volbou pro ty, které chtějí zlepšit svoji kondici, posílit svaly a spálit přebytečné kalorie.

Je jedno, jestli začnete cvičit, když Číně vládne zajíc, nebo jiné znamení.

Co obecně mají ženy dělat pro to, aby byly zdravé a fit?

 • Pravidelný pohyb a cvičení: Cvičení pomáhá posilovat svaly a kosti, snižovat riziko onemocnění srdce a cév a také pomáhá udržovat váhu v normálním rozmezí. Doporučuje se cvičit alespoň 30 minut denně, minimálně 3 a nejlépe 5 dní v týdnu.
 • Správná výživa: Důležité je jíst pestrou a vyváženou stravu, která obsahuje dostatek zdravých tuků, bílkovin, sacharidů, vitamínů a minerálů. Doporučuje se omezit příjem cukru, soli a nezdravých tuků, a pít dostatek vody.
 • Zdravý spánek: Dostatečný a kvalitní spánek je důležitý pro udržení dobrého zdraví. Doporučuje se spát 7 až 9 hodin denně.
 • Zvládání stresu: Stres může způsobit řadu zdravotních problémů, proto je důležité se naučit ho řešit efektivně. Můžete se například snažit relaxovat, meditovat, cvičit nebo se věnovat cvičení, co vás baví a uklidňuje.
 • Zdravé návyky: K udržení dobrého zdraví a fyzické kondice je důležité se vyvarovat škodlivým návykům a dodržovat ty správné.
Splňte si předsevzetí, aby za rok, až vodní zajíc již nebude vládnout, jste nebyla smutná jako králík :)
Splňte si předsevzetí, aby za rok, až vodní zajíc již nebude vládnout, jste nebyla smutná jako králík 🙂
reklama trenerky 09 cr - Čínský horoskop vodní zajíc 2023 a fitness pro ženy