fbpx

Strava chytřeji: Krabičková dieta

autor: | 7. 3. 2020

Asi málokterá z nás si uchránila své ladné křivky a nízké procento podkožního tuku přes zimu a Vánoce. A ono se to pod tím kabátem tak hezky schovávalo, co? Meteorologové tvrdí, že zima nás nečeká ani v jarních měsících, takže je nejvyšší čas začít s tím něco dělat. Ať to do léta stihneme setřást!

Krabice = samice od kraba? Ale ne, krabice je pevné lehké pouzdro na předměty nebo třeba jídlo. Krabička je pak zdrobnělina od slova krabice, to znamená, že krabičková dieta je něco lehkého a vhodného nejen pro ženy.

Na začátku cvičení ve fitku se třeba rozhodneme, že začneme chodit 3x týdně na půl hodiny na kruháč. V jídle se omezovat nehodláme. Máme stresy v práci i osobním životě a dieta není nic pro nás. Proto přece cvičíme, ne? Cvičíme poctivě od ledna a do léta máme reálnou šanci zhubnout vysněných 10 kg. Pokles váhy o 0,5 kg týdně je doporučený zdravý úbytek na váze, aby se nedostavil následný jo-jo a nebyl to velký nápor na organismus. Díky cvičení máme vyrovnaný denní příjem a výdej energie. Co se bude dít teď? Možná vůbec NIC. Nebudeme přibírat ani shazovat, posílíme si svaly a díky kardiovaskulárnímu cvičení si zlepšíme činnost srdce. Ale 10kg za 5 měsíců takhle shodíme jedině zázrakem. Bez úpravy stravy to nejde.

Když chcete zhubnout, cvičení vám v tom bude velmi užitečným pomocníkem. Navíc vám pomůže zachovat svaly a hezky vytvarovat postavu. Nebudete muset příjem stravy až tak radikálně snižovat. Ale ať je to jak chce… Strava je při redukci váhy 80 % úspěchu. Pro vysněnou postavu upravte stravu, hlavně její složení, nastavte svůj příjem energie na rozumnou hladinu a začněte cvičit pravidelně. Doporučuji posilování. Čím více budete mít svalů, bude mít vaše tělo hezčí linie a zvýší se vám bazální metabolismus. Kruháč je ideální volba.

Jak upravit stravu? V dnešní době všelijakých diet je těžké si vybrat, ale vždy je to o matematice. Je to zákon energie. Taky nemáte k číslům kladný vztah jako já nebo na to vážně nemáte čas? Pak je tu pro Vás právě krabičková dieta.

V dnešní uspěchané době, kdy většina z nás jednoduše nemá možnost připravovat si jídla v průběhu dne, se krabičky staly nepostradatelným spojencem v cestě za lepšími křivkami a zdravým tělem. 

V Aura Fit Lady Club se dlouhodobě snažíme ženám usnadňovat cestu ke spokojenému životu.

Proč se spokojit s nezdravým a předraženým stravováním ve fast foodech, když si s sebou můžeme nachystat krabičku, ve které najdeme přesně to, co máme rádi a co vyhovuje našim potřebám a cílům.

Krabičkování je skvělým způsobem, jak dokonale převzít kontrolu nad kvalitou, množstvím a složením své celodenní stravy, což nám zaručí mnohem snadnější a efektivnější hubnutí. 

Krabičkovat můžete samy nebo si nechat krabičky připravovat a dodávat od různých firem. Tím pádem všechno počítání odpadá. Krabičky s jídly si můžete objednat domů, do práce nebo na některé z výdejních míst. Aura Fit Lady Club je výdejním místem Ježkových krabiček, ABC diety a nutricare. Takže pokud se rozhodnete pro jednu z nich, můžete spojit vyzvednutí krabiček a cvičení. Některé klientky tuto možnost využívají.

Výhody krabičkové diety

V čem spočívá přednost krabičkové diety? Je to jistota, že odteď nebudete muset vymýšlet jídlo, jež budete muset po příchodu z práce doma uvařit. O všechno se vám postará firma a odborníci, kteří jsou v ní zaměstnaní. V každé krabičce najdete tři denní jídla a svačiny, tudíž budete mít postaráno o jídlo v průběhu celého dne. Přesně toto je způsob, jak si zajistit zdravé hubnutí. Správnou ingrediencí pro kýžený výsledek je pravidelné stravování plné zdravých a kvalitních potravin.

Něco to stojí

A v čem spočívá jejich nevýhoda? Největší nevýhodou krabičkové diety, jež pro vás připraví společnost zabývající se jejich výrobou, je to, že za každé jídlo musíte po dodání zaplatit danou částku, kterou najdete v jídelníčku dané firmy. Občas se může stát, že i přes údaje, jež jste na počátku vyplnili, se do vaší krabičky dostane potravina, kterou nemáte rádi, a tudíž vám jídlo nechutná. Tomuto problému se hravě vyhnete pouze tak, že si ji připravíte doma.

Krabičková dieta také může být vaším okolím přijímána negativně. Jistě se ptáte proč. Odpověď je vcelku jednoduchá. Když vyrazíte na výlet, případně půjdete na návštěvu k přátelům, budete se muset kvůli této dietě držet zpátky a nebudete si moci dát potraviny, jichž je plný stůl. Lidé kolem se na vás z tohoto důvodu mohou začít dívat mezi prsty. Avšak jen vy víte, proč to děláte.

Je samozřejmě jen na vás, jak se rozhodnete. Můžete se do krabičkové diety pustit s tím, že využijete veškerých jejích výhod, jež upřednostníte před nevýhodami. Pokud však zjistíte, že nevýhody mají pro vás větší váhu než přednosti, nemusíte zoufat, je spousta jiných možností, jak pečovat o své zdraví a postavu.

Je jedno, jestli jste se rozhodla držet a udržet novoroční předsevzetí v roce 2020 či dříve. Nebo zda chodíte cvičit ze zdravotních důvod, či pro úsměv našich trenérek. Klubové prostředí dámského fitka a princip ženy ženám vytváří prostředí, kam se naše členky rády vracejí. Aktivní posilovací cvičení se zátěží při osvědčeném kruhovém tréninku na pístových strojích bez omezení nutnosti registrovat se na lekce a hlídat si čas příchodu, přináší ty nej výsledky pro naše členky, které poznaly, proč je fitko Aura tak oblíbené.

Co o nás říkají naše klientky?