fbpx

Ping Pong: Stolní tenis jako doplněk ženského fitness

autor: | 2. 5. 2019

Stolní tenis, jinak také ping pong, pinčes, nebo třeba pinec, je ideální způsob, jak skloubit cardio trénink, trénink postřehu a zábavu s přáteli. Koncept ping pongu pochází z Číny, odkud byl v devatenáctém století importován do Velké Británie, kde velmi rychle získal na popularitě a rozšířil se do zbytku světa.

A proč se stolnímu tenisu říká také ping pong? To je snadné – na vině je zvuk, který míček vydává při odražení pálkou.

Nemusíte být Forrest Gump, abyste se dostaly do kondice

Stolní tenis je na profesionální úrovni jedním z nejvíc silově, pohybově a kondičně náročných sportovních odvětví. Hráč musí navíc kromě perfektní kondice zvládat skvělou techniku a mít vytrénovanou schopnost soustředit se.

K tomu, aby vám stolní tenis pomohl při hubnutí nebo při získávání kondice, nemusíte ale hrát na profesionální úrovni.

Věřte, že i při rekreačním hraní vám ping pong poslouží jako dokonalé cardio cvičení, které vás napumpuje a příjemně unaví. Stolní tenis je skvělý způsob, jak si zlepšit fyzickou kondici, zpevnit tělo a zároveň shodit na váze. U stolního tenisu nezáleží na tom, jaký je váš fitness level – ping pong může hrát zkrátka každý.

aura stolnitenis anetabrunerova obr1 od Ping Pong: Stolní tenis jako doplněk ženského fitness
Je ping-pong kardio aktivita nebo zábava. S přáteli se prostě vyřádíte a odpočinete si.

Stolní tenis a jeho výhody

Zahrát pinčes si můžete rekreačně, ale také pro regeraci. Jaké jsou výhody této hry?

1) malé riziko poranění

Stolní tenis je skvělý pro všechny z vás, které se chtějí ,,nějak začít hýbat´´. Jeho součástí není žádné běhání ani jiná nadměrná zátěž a riziko pádu nebo jiného poranění je tedy minimální. Je to také ideální sport, kterému se můžete začít věnovat při regeneraci po zranění z jiného sportu.

2) věk není překážkou

Ping pong kromě fyzické kondice zlepšuje také postřeh a celkovou koordinaci těla, je proto vhodným sportem i v pokročilejším věku. Tím, že zapojuje tělo i mozek napomáhá předcházet kognitivním poruchám, které jsou s vyšším věkem spojovány.

3) sportujte s přáteli

Ať už hrajete ve sportovním centru nebo na přírodním tenisovém stole v parku, nikdy nebudete hrát sama. Stolní tenis je skvělou příležitostí k setkání s přáteli, při kterém se jak pobavíte, tak zapotíte. Když vás bude víc, můžete si zahrát populární obíhačku. Zkuste někdy vytáhnout celou rodinu!

4) spalujte kalorie bezbolestně

Průměrný člověk s šedesáti kily během hodiny rychlejšího hraní ping pongu spálí až 272 kalorií. Jen počkejte, jak vás druhý den budou bolet svaly na rukou!

Jak hrát?

Pravidla stolního tenisu jsou k dohledání například zde. Není to nic světoborného a zvládne to každý!

A navíc je vybavení na pingpong mnohem levnější než si pořizovat třeba cyklistické vybavení 😜

Doporučujeme si na první hru pronajmout hrací stůl ve sportovním centru, kde vám odborný personál vysvětlí co a jak, předvede, jak držet pálku a jakým způsobem odpalovat míček. Před hrou je vhodné se protáhnout a maličko zahřát a protáhnout se i po ukončení hry, zejména svaly na pažích. Pokud vás stolní tenis nadchne, můžete si pořídit ping pongový stůl i domů!