fbpx

Pozdrav slunci pro probuzení těla nejen na dovolené

autor: | 14. 7. 2022

Začněte svůj den jógou – Pozdrav slunci

Pozdrav slunci je z hlediska jógy dokonalá sestava asán (jógových pozic) pro probuzení celého těla. Je to velmi efektivní způsob rozcvičení, masáže i posílení svalů, kloubů a vnitřních orgánů.

Příjemná a účinná sestava, kterou zvládne každá z nás.

Nejdříve se narovnáme, vytáhneme hlavu

Bradu lehce tlačíme k hrudníku abychom rovnaly páteř. Jen spojíme ruce před hrudníkem a hluboký nádech a výdech. S hlubokým nádechem necháme ruce vystoupat vzhůru, můžeme přidat lehký záklon páteře, ale není tolik potřeba.

S výdechem jdeme do hlubokého předklonu, kdy vyvěsíme celou horní polovinu těla, klidně si pokrčme kolena, abychom lépe dostaly bříško na stehna. Nádech a rovný předklon, kdy hlava je v prodloužení. Lehce vtahujeme pupík pomyslně k páteři dovnitř. Výdech a opět vyvěsíme horní polovinu těla v hlubokém předklonu.

Z hlubokého předklonu si položíme ruce na zem a srovnáme se v pozici aktivního prkna (plank). Je to těžší silová pozice, kdy vtahujeme pupík k páteři, zpevníme zadeček a hlava je v prodloužení. Dlaně pevně přitisknuté do země a páteří se můžeme zapřít o pomyslnou zeď za námi.

S hlubokým nádechem necháme ruce vystoupat vzhůru, můžeme přidat lehký záklon páteře
Pozdrav slunci zahájení: S hlubokým nádechem necháme ruce vystoupat vzhůru, můžeme přidat lehký záklon páteře

Dýcháme!

Dech nijak nepotlačujeme. Až budeme chtít – nádech, výdech a jdeme do chaturangy.

Chaturanga – položíme si z prkna kolena na zem. S výdechem klesáme dolů k zemi, lokty jsou u těla. Máme aktivní střed těla a pevné ruce. Zpevníme bříško. Celým tělem klesneme těsně nad zem a s nádechem jdeme vzhůru do psa hlavou nahoru. Kdy se odtlačujeme od našich ramen vzhůru, otvíráme náš hrudník a čerpáme sílu a svobodu.

S výdechem přes položená kolena (kočku) jdeme do pozice psa hlavou dolů – střechy.

Odtlačíme se od dlaní. Ruce máme pevně vytlačené do země, s tím že prostředníčky směřují do přední rovně před nás. Vnímejte pocit jistoty a stability. Odtlačujeme se i od našich pevně ukotvených prstů na nohou. 

Pokrčíme kolena, ať lépe dostaneme spodní část bříška na stehna a tím lépe protáhneme páteř. Hlava je uvolněná a ramena lehce od uší. Jsme stabilní a pevná střecha. S nádechem zanožujeme levou nohu.

výdechem jde pravá noha dopředu mezi dlaně. Koleno přední pravé nohy je pokrčené v pravém úhlu. Kotník a koleno jsou nad sebou v jedné kolmici a hlídáme si, aby koleno nepředcházelo kotník.

Zadní napnutá levá noha je pevně ukotvená na prstech (můžeme jí položit kolenem a nártem na zem). Lehce snížíme těžiště, ale stále zůstává aktivní střed těla, kyčle směřují dopředu. Ruce míří vzhůru, ramena od uší.

Pozor – neprohýbáme se v bedrech – pupík pomyslně lehce tlačíme k páteři.

Máme pořád na paměti náš dech. S výdechem opět jdeme do pozice plank (prkno). S výdechem jdeme do chaturangy. Nádech – pes hlavou vzhůru. Výdech – střecha. S nádechem zanožujeme naší pravou nohu. S výdechem levá noha jde do předu mezi dlaně. Koleno přední levé nohy je pokrčené v pravém úhlu.

Opět nezapomínáme – kotník a koleno jsou nad sebou v jedné kolmici, hlídáme si, aby koleno nepředcházelo kotník. Ruce míří vzhůru, ramena od uší.

Výdech – prkno. S nádechem a výdechem jdeme rovnou do pozice psa hlavou dolů. Krůček po krůčku jdeme chodidly dopředu mezi naše dlaně do hlubokého předklonu. Nádech a rovný předklon. Hlava je v prodloužení, lehce vtahujeme pupík pomyslně k páteři dovnitř.

Výdech a znovu hluboký předklon. A pak už obratel po obratli, jako hadrová panenka, jdeme vzhůru nahoru. Nikam nespěcháme. Hlava jde jako poslední. Nasajeme energii kolem nás a spojíme ruce nad hlavou.

Je mnoho způsobů a každý si svůj pozdrav slunci přizpůsobí, co jemu vyhovuje.

Doufám, že se Vám pozdrav slunci líbil.

Nádech - pes hlavou vzhůru
Pozdrav slunci

Během prázdnin budeme upravovat náš ceník, nakupte si členství do zásoby a s garancí ceny do budoucna,o)

Jaké jsou odměny akce Léto s aurou v pohybu?

 • 10 b. = proteinový shake
 • 20 b. = základní pitný režim
 • 30 b. = komplexní pitný režim
 • 50 b. = anticelulitidní balíček
 • 100 b. = 1M all cvičení zdarma

Jak získat body v akci „Léto s AUROU v pohybu“?

 • Návštěva aury = 1b.
 • Návštěva speciální lekce = 3b.
 • Splnění výzvy zveřejněné na našem instagramu, nebo facebooku = různě obodováno dle náročnosti
 • Vyfocení se s naší auralahví a zveřejnění: v auře = 3b., doma/v práci = 5b., na dovolené = 10b.
 • Napsání recenze na náš facebook, google, nebo do našeho sešitu = 20b.
 • Přivedení kamarádky na ZT = 30b.
V roce 2021 jste si Léto s aurou oblíbily. Jak letos, zapojíte se do letní akce?
V roce 2021 jste si Léto s aurou oblíbily. Jak letos, zapojíte se do letní akce?