fbpx

Jak probíhá Nutri konzultace v AURA Fit?

autor: | 20. 9. 2021

Zdravíme, tady nutriční konzultantka Markéta!

Některé z Vás už to pravděpodobně víte, některé možná ještě ne. V Auře jsme nově otevřeli nutriční
poradenství a mě velice těší, že mohu být součástí toho.

Nedá se nic dělat, cvičení a správná strava jdou ruku v ruce. Je tedy potřeba dbát na obě tyto záležitosti, protože jenom tak bude naše tělo zdravé a bude správně fungovat. Nemějte ale strach, zdravé stravování není až taková věda, jak se může ze všech těch informací kolujících po internetu občas zdát.

Navíc tu teď budeme pro Vás my v Auře, abychom Vám pomohli se v tom správně orientovat!

Jak tedy provedení světem zdravé stravy s Aurou může vypadat?

1. Poznávání

Na první schůzce spolu vyplníme dotazník, abych Vás, Vaše stravovací návyky a chutě lépe poznala a mohla Vám tak následně dát rady přímo na tělo.

Přece jenom každá z nás je jedinečná a potřebuje něco jiného. Dále při našem prvním setkání nebude chybět zvážení na speciální váze, která nám ukáže nejen hmotnost, ale i složení těla. Dozvíte se tak například kolik máte svalové hmoty, tuku, celkové vody v těle, ale i další zajímavé hodnoty, podle kterých budeme na následujících schůzkách
hodnotit, jak se nám naše snaha o shození (či nabrání) nějakých těch kil daří.

Nakonec Vám zadám jako domácí úkol zapisovat Váš jídelníček – tedy vše, co v průběhu dne sníte. Budeme to na
následující konzultaci potřebovat.

2. Projdeme základy a jídelníček

Druhá schůzka už bude o něco naučnější, projdeme si spolu základy zdravého stravování, abyste se lépe vyznala v tom, co jsou vlastně, bílkoviny, sacharidy a tuky a z čeho je získat, dále také jak by měly jednotlivé chody během dne správně vypadat, nebo třeba jaké potraviny zařadit před a po tréninku pro nejlepší výsledky.

Tyto rady samozřejmě dostanete přehledně sepsané, abyste si je mohla doma připomenout vždy, když bude potřeba. Následně přijde na řadu Váš sepsaný jídelníček, který si celý rozeberme, řekneme si, co je dobře a co by naopak chtělo vylepšit a proč.

V neposlední řadě si ještě vyberte ze seznamu témat týkajících se zdravé stravy téma, které by Vás nejvíce zajímalo a které byste si chtěla na příští schůzce podrobně probrat.

nutri od Jak probíhá Nutri konzultace v AURA Fit?

3. Kontrola a úpravy jídelníčku

Třetí konzultace bude o tom, že si zkontrolujeme, zda jste opravdu svůj jídelníček upravila podle doporučeních, které jsme si předešlý týden řekly. Zároveň se znovu přeměříme na speciální váze a rozebereme si Vámi vybrané téma, které následně dostanete také sepsané. Aby toho nebylo málo, tak pro Vás připravím nějaký chutný recept, kterým by šel Váš jídelníček vhodně obohatit!

Následující konzultace by se nesly v podobném duchu, abychom si vše pořádně ujasnily a šly pevně za tím, čeho chcete dosáhnout. Naším hlavním cílem bude tedy to, abyste se naučila si vyvážený jídelníček sestavovat sama, protože právě to je ta nejudržitelnější cesta.

Tak co, půjdete do toho s námi?

Těším se na Vás! Markéta