fbpx

Den matek: Přejeme všechno nejlepší a máme pro Vás dárek

autor: | 12. 5. 2024

Den matek: Historie

Historie tohoto krásného sahá až do roku 1914, kdy americký prezident Woodrow Wilson vyhlásil jako první Den matek, jakožto celonárodní svátek. Na naše území přišel tento svátek o devět let později do tehdejšího Československa za vlády prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Průkopnicí tohoto svátku u nás byla tehdejší první dáma Alice Masaryková. Od této doby bylo celonárodně ustanoveno, že vždy druhou květnovou neděli budou maminky oslavovat svůj den.

Den matek: Být maminkou není jen radost

Být maminkou není jen radost. Je to taky těžký úkol. Maminky tu pro nás jsou, když se chceme smát, ale i když se nám chce plakat. Jsou naším pevným bodem, ať už potřebujeme cokoliv. A co víc, jsou tu pro nás vždycky.

Být maminkou je práce na celý úvazek a na celý život. V určitých částech života je pro maminky největší odpočinek, když si můžou, byť i jen na pět minut, sednout ke kávě a věnovat se jen sobě. Maminky potřebují odpočinek víc než kdokoliv jiný. Potřebují pečovat o sebe, aby mohly pečovat o druhé. Maminky nejsou stroje, nefungují na elektřinu, zkrátka někdy potřebují dobít své baterky.

Všechno nejlepší ke Dni matek! MY VŠICHNI Z AURA FIT LADY CLUBU VÁM PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ A PŘEDEVŠÍM ZDRAVÍ.
NEZAPOMEŇTE – POHYB A CVIČENÍ KE ZDRAVÉMU ŽIVOTNÍMU STYLU PROSTĚ PATŘÍ.

Den matek: Jak takové baterky dobít?

Řekněme si to upřímně. Jak si baterky dobít víme asi každá. Ale jak si na to najít čas…? To je opravdu výzva. Důležitá je pravidelnost, stanovit si dny a časy, ve kterých se věnujete jen samy sobě. Najít výmluvu na cvičení si umí každá. Někdy je opodstatněná, většinou ale spíš ne. Nejčastějším důvodem, proč nemůžete cvičit, je, že nemáte čas kvůli dětem. Někde jsem slyšela, že je potřeba dvou až tří dospělých na jedno dítě, aby se z toho člověk nezbláznil. Zkuste zapojit druhého rodiče, babičky, dědečky nebo chůvy a hlídačky. Minimálně jednou týdně si udělejte čas sama pro sebe. Nemusíte si to vyčítat, neděláte to pro sebe, ale pro vaše děti. Ty vás potřebují zdravou, zdatnou, v kondici a veselou. 

Den matek: Odhodlejte se

Tento krok je za mě osobně nejtěžší. Jak se máme dokopat k tomu, abychom dělaly něco pro sebe? Na mě osobně funguje jednoduchá poučka: Musím se postarat o sebe, abych se mohla starat o druhé.

Myslím, že to mluví za vše…

Pak mohou ale ovšem nastat výčitky. Uznávám, toto je těžké. Svým dětem jste věnovaly a obětovaly vše, co jste mohly… A určitě by i ony samy uznaly, že maminka si musí odpočinout. Nebojte!

Den matek: Pohyb maminkám sluší

Jakou aktivitu? Těch aktivit, které bysme mohly pro sebe dělat, je opravdu velké množství. Vzhledem k časovým možnostem maminek musíme vybírat o to pečlivěji. Jakou aktivitu zvolit, abychom dělaly něco pro sebe, abychom si hlavně mentálně odpočinuly, abychom pečovaly o své tělo, krásu i zdraví? V Aura Fit Lady Clubech najdete všechno!

Nejlepší je kombinace kardia, posilování a pak nakonec za odměnu si lehnout blaženě na lymfodrenážní masáž…

A na konci za odměnu ještě proteinový shake.

Snimek obrazovky 13 od Den matek: Přejeme všechno nejlepší a máme pro Vás dárek
Den matek: Cvičte s dcerou nebo dcery s maminkou

Den matek: Středem vaší pozornosti by měl být střed těla (core)

Po dětech je třeba se zaměřit na jednu klíčovou věc. Potřebujete se správnými cviky ve správném pořadí zaměřit na váš střed těla. Ten dostal v těhotenství a při porodu zabrat a jednoduše nefunguje. Představte si, že váš střed těla je jako korzet, který máte nasazený uvnitř těla, přímo pod vašimi břišními svaly. Dokud je tento korzet zpevněný a utažený, břišní svaly jsou také pevné a ploché. Záda jsou pak velice odolná, a jelikož je pánevní dno součástí vašeho korzetu, tak i to krásně funguje. V průběhu těhotenství se ale tento korzet stále více povoluje a roztahuje. Po porodu je v opravdu špatném stavu. Nejen u žen po císařském řezu, ale i po porodu vaginálním. Bohužel, ne vždy se s tím tělo vypořádá samo. Maminky (i dlouho) po dětech by neměly zapomínat posilovat pánevní dno a střed těla. 

Den matek: Správné dýchání a aktivace svalů core

  • Lehněte si na záda, pokrčte kolena, ruce položte na břicho a pomalu se nosem nadechněte do břicha a pozvolna vydechujte ústy.
  • Dýchání zařaďte po posilovacích cvičeních nebo mezi protahovacími cviky. Provádějte 3-5 minut.
  • Pro aktivaci si přiložte palce k bokům a prsty na břicho a snažte je svaly vytlačit.
  • Pánev je v neutrální pozici, to znamená, že není podsazená a ani nemáte páteř extrémně prohnutou.
  • Ramena jsou volně na podložce, hlava je v prodloužení páteře. Zkuste si přizvednout jednu nohu od podložky, aniž byste se pohnuly.
  • Cvik opakujte třikrát až pětkrát, kdy v aktivaci vydržte nejprve 10 sekund a interval se snažte postupně prodloužit až na 20 sekund.

Před posilováním coru vždy svaly aktivujte protažením a zahřátím! 

Den matek: BetterBelly pás na hubnutí bříška

Bříško je často problematická partie u žen typu „jablko“ s vyšším podílem ukládání tuku. BetterBelly pomáhá zahřátím tukových buněk. Spalování tuku je nejúčinnější při současném aktivním kardio pohybu.

Rychlejší chůze na běhacím pásu nebo pomalejší pohyb na eliptikalu pomáhá rozproudit krev. Břišní pás BetterBelly zahřívá příslušné tělesné partie. Tukové buňky ze zahřívaných partií se snadněji uvolňují k přeměně na energii. 

  • Belly pás lze použít i bez aktivního pohybu pro regeneraci svalů prohřátím v při sezení nebo ležení v pohodlí domova.
  • Belly pás lze použít bez pohybu pro zahřátí svalů před sportovním výkonem.

Navíc si můžete zapnout vibrace pro ještě vyšší účinek při spalování nebo regeneraci!

Den matek: Dárek

Den matek: Cvičte spolu

Máme pro Vás dárek:

Není jen pro maminky… Je pro všechny naše stávající klientky. Na pobočkách máme pro Vás připraveny vouchery na zkušební trénink zdarma pro ženy, které Vás jen napadnou. Za každou ženu, která přijde s voucherem od Vás nebo nahlásí, že přišla na Vaše pozvání, Vám přidáme 14 dní All in zdarma. Podmínkou je pouze, že žena na zkušební trénink přijde (nikoli koupě členství). 14 dní Vám připíšeme za každou přivedenou ženu, čím víc jich přijde, tím delší členství dostanete. Platí jen do konce května!

IMG 20240512 WA0004 od Den matek: Přejeme všechno nejlepší a máme pro Vás dárek
IMG 20240512 WA0003 od Den matek: Přejeme všechno nejlepší a máme pro Vás dárek